Luźne stolce

Luźne stolce - artykuły

Biegunka u dzieci - kiedy może być groźna

Biegunka ze śluzem i krwią u dziecka – kiedy biegunka może być groźna?

Biegunka może być groźna dla dzieci, gdyż częste oddawanie stolców, zwłaszcza ze śluzem i krwią lub jeśli towarzyszą temu wymioty, sprawia, że dziecko traci więcej płynów niż wypija, a to może prowadzić do odwodnienia.
Biegunka u dzieci – przyczyny i zapobieganie

Biegunka u dzieci: przyczyny i zapobieganie

Biegunka u dzieci zawsze budzi niepokój rodziców, zwłaszcza jeśli towarzyszą jej inne objawy, takie jak wymioty czy podwyższona temperatura ciała. Zwykle rozwolnienie u dzieci jest spowodowane zakażeniem wirusowym albo bakteryjnym przewodu...
intymne dolegliwosci i infekcje w ciazy infekcje pochwy nietrzymanie moczu hemoroidy zaparcia

Biegunka w ciąży: co pić i jeść?

Biegunka w ciąży zdarza się dużo rzadziej niż zaparcia, ale bez względu na przyczynę, trzeba sobie z nią szybko poradzić. Nieustanne bieganie do toalety nie służy ani tobie, ani dziecku, może doprowadzić również do groźnego odwodnienia....
Porady ekspertów
Agnieszka Krakowiak
Agnieszka Krakowiak
specjalista: Specjalista pedagog
Interesujesz się luźne stolce? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. luźne stolce
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.