Naczyniak jamisty

Naczyniak jamisty przypomina truskawkę. Jest zdecydowanie bardziej czerwony lub sinoczerwony, miękki i wypukły. Zwykle w pierwszym roku rośnie szybciej niż dziecko (powiększa się), a po tym czasie jego wzrost zatrzymuje się, by w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym zacząć stopniowo zanikać. Może także pojawić się na błonie śluzowej wewnątrz buzi dziecka.

Naczyniak jamisty - artykuły

Znamiona naczyniowe u niemowląt: naczyniak płaski, naczyniak jamisty, naczyniak zwykły

Znamiona naczyniowe u niemowląt: naczyniak płaski, naczyniak jamisty, naczyniak zwykły

Znamiona naczyniowe (naczyniaki) to nieprawidłowo rozszerzone naczynia krwionośne. Dziecko może się urodzić z naczyniakiem lub naczyniak może pojawić  się u niemowlaka po kilku tygodniach od narodzin. Naczyniaki, zarówno płaskie, zwykłe...
Interesujesz się naczyniak jamisty? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. naczyniak jamisty
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.