Położenie poprzeczne

Przy położeniu poprzecznym dziecko leży w miednicy mamy niczym w hamaku – jest rozciągnięte od prawej do lewej strony brzucha. Jego główka znajduje się z jednej strony, pośladki – z drugiej, a nad szyjką macicy są rozciągnięte plecy. Położenie poprzeczne jest bardzo rzadkie – układają się tak tylko wyjątkowi indywidualiści (niespełna 1 proc. porodów). Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko ułożyło się właśnie w ten sposób, potwierdzeniem tych podejrzeń mogą być następujące objawy (obserwowane po 34. tygodniu ciąży): – twój brzuch ma kształt poprzecznie owalny – po prawej i po lewej stronie brzucha możesz wyczuć dłońmi dwie duże kule – to główka i pośladki dziecka – nie masz kłopotów z oddychaniem przed upływem 38. tygodnia ciąży – wysłuchanie serca dziecka przez powłoki brzuszne jest trudne, czasem niemożliwe. Poród przy położeniu poprzecznym Przy położeniu poprzecznym jedynym sposobem urodzenia dziecka jest operacja, czyli cesarskie cięcie.

Położenie poprzeczne - artykuły

Interesujesz się położenie poprzeczne? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. położenie poprzeczne
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.