Prebiotyki

Prebiotyki to białka, tłuszcze i węglowodany, nietrawione w żołądku. Wędrują przez układ pokarmowy, trafiając do jelit, w których stanowią pożywkę dla dobrych bakterii (probiotyków), wspomagając ich proces namnażania się w jelitach. Można więc powiedzieć, że dzięki prebiotykom zwiększa się liczba korzystnych bakterii. Są one dodawane do niektórych mieszanek.

Prebiotyki - artykuły

Miód manuka

Miód manuka: poznaj jego właściwości!

Miód manuka to jedyny wśród całej gamy słodkich nektarów dostępnych w sklepach, który zdecydowanie się wyróżnia, a podjadanie miodu manuka może wyjść ci tylko na zdrowie. Poznaj właściwości miodu manuka!
Probiotyki w ciąży

Probiotyki w diecie niemowlaka - czym są dobre bakterie i gdzie ich szukać?

Dobre bakterie – to określenie, z którym w pierwszym roku życia dziecka zetkniesz się przynajmniej kilkakrotnie. Czym są probiotyki i w jakich przypadkach warto je stosować w diecie niemowlaka?
Probiotyki dla niemowlaka - pierwsza linia obrony

Probiotyki dla niemowlaka - pierwsza linia obrony

Probiotyki dbają o układ trawienny niemowlaka, zmniejszają ryzyko alergii, naprawiają szkody, którym winne są antybiotyki. Pod warunkiem, że wiesz, po które sięgnąć i jak je stosować.
Interesujesz się prebiotyki? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. prebiotyki
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.