Seks oralny

Nie ma powodów, żeby rezygnować z seksu oralnego w ciąży, jeśli były uprawiane przed zajściem w ciążę, pod warunkiem, że nie ma ku temu przeciwskazań lekarskich. O czym należy pamiętać, uprawiając w ciąży seks oralny przyjmuj takie pozycje, w których będziesz czuć się komfortowo, a twój brzuszek,zwłaszcza kiedy jest już spory, nie będzie narażony na przygniecenie. Pozycja „69” (zresztą przez seksuologów uznana za mało podniecającą w ogóle), nie jest w tym okresie wskazana, bo nawet jeśli partner ma na tyle silne ręce, że potrafi całkowicie się na nich utrzymać, to jednak ryzyko opadnięcia na twój brzuszek jest spore upewnij się, czy twój partner jest zdrowy, czy nie ma infekcji przeziębieniowej, kataru, czy odpowiednio dba o higienę jamy ustnej. Wystarczy jeden zepsuty ząb, lekki katar, aby cię zainfekował, a to mogłoby się skończyć nawet poronieniem jeśli masz obawy, czy twój zapach nie będzie go odstraszał (kobiety w ciąży mogą nieco inaczej pachnieć), zrezygnuj z seksu oralnego poprzestańcie na delikatnej, płytkiej penetracji. Jego język nie powinien się zbyt głęboko zapuszczać nie pozwól, aby partner wdmuchiwał ci do środka powietrze. To jest absolutnie niewskazane w każdym przypadku (grozi infekcją dróg rodnych), a w ciąży w szczególności pozycje, jakie są w tym okresie wskazane, to pozycje relaksujące – np. klasyczna (kobieta leży na plecach, partner pieści ją, umieszczając się między jej nogami), może to być w wersji, kiedy oboje są ułożeni na tym samym poziomie, np. na łóżku albo gdy ona leży w poprzek łóżka, z lekko opuszczonymi nogami, on klęczy na podłodze. Może to być także pozycja siedząca, gdy ona wygodnie układa się w fotelu, z rozłożonymi nogami, on wtula w nią głowę.

Seks oralny - artykuły

Seks oralny i analny  w ciąży: czy to bezpieczne?

Seks oralny i analny w ciąży: czy to bezpieczne?

Nie ma powodów, żeby rezygnować z seksu oralnego czy analnego w ciąży, jeśli były uprawiane przed zajściem w ciążę, pod warunkiem, że nie ma ku temu przeciwskazań lekarskich. Bo, jak twierdzi seksuolog dr Stanisław Dulko,  w ciąży...
Częsty seks to zdrowie!

Seks oralny: kiedy i dlaczego unikamy oralnych pieszczot?

Seks oralny, czyli pieszczenie penisa bądź sromu ustami i językiem, dla jednych jest naturalnym i niezbędnym wręcz elementem współżycia seksualnego, dla innych zaś czymś niewyobrażalnym. Sama idea pieszczot oralnych u wielu osób budzi...
Interesujesz się seks oralny? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. seks oralny
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.