Test

COVER- TEST badanie naprzemiennego zakrywania oczu wykonywane w ramach bilansu zdrowia dziecka w 2, 4, 6 roku życia.

COVER-TEST: przebieg badania

Lekarz zakrywa jedno oko dziecka, a dziecko drugim okiem ma za zadanie patrzeć na wprost na dany punkt. Gdy zasłonięte oko jest zezujące, po jego odsłonięciu nie następuje zmiana - oczy pozastają nieruchome, gdy zaś zasłonięte jest oko zdrowe, a oko zezujące patrzy na wprost, w momencie odsłonięcia oka prowadzącego, zaczyna ono patrzeć na wprost, a to zezujące ustawi się w zezie.

  • ruch nastawczy z konwergencji tj. ruch oka w kierunku od nosa do ucha świadczy o zezie zbieżnym tego oka (łac. strabismus convergens)
  • ruch nastawczy z dywergencji tj. od ucha do nosa świadczy o zezie rozbieżnym (łac. strabismus divergens).

Test - artykuły

kobieta w ciąży

Czy spotykasz się z życzliwością wobec kobiet w ciąży? Rozwiąż test i sprawdź czy Twoje otoczenie jest życzliwe dla kobiet w ciąży!

Ciąża to szczególny okres w życiu każdej kobiety. W tym czasie możesz korzystać z wielu przywilejów dla ciężarnych. Jednak nie wszyscy chętnie pomagają kobietom w ciąży. Przepuszczanie w kolejce czy ustąpienie miejsca to proste czynności,...
Rodzina z dzieckiem

Jedynak czy cała drużyna piłkarska? Sprawdź ile będziesz mieć dzieci!

Jedynak czy cała drużyna piłkarska? Jeśli zastanawiasz się, ile będziesz mieć dzieci pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Na podstawie kilku prostych odpowiedzi na pytania dotyczące Twojego stylu życia możesz sprawdzić ile będziesz mieć...
jak ciaza wplynela na twoj charakter zrob test

Jak ciąża wpłynęła na Twój charakter? – [ZRÓB TEST]

Ciąża to zapowiedź wielkiej i nieodwracalnej zmiany w twoim życiu. Zmieniają się cele i dążenia, niektóre sprawy i zainteresowania, schodzą na dalszy plan, najważniejsze staje się dziecko. Ciąża ma również ogromny wpływ na twój...
Katar w ciąży - jakie leki złagodzą dolegliwości i nie zaszkodzą dziecku?

LEKI W CIĄŻY. Sprawdź, czy nie nadużywasz leków. ZRÓB TEST!

Leki w ciąży bywają pomocne, nawet niezbędne, ale w ciąży należy je stosować z wielką rozwagą. Ten test pomoże ci ocenić, czy nie nadużywasz leków w ciąży. W każdym pytaniu zaznacz jedną odpowiedź.

test

test
Interesujesz się test? Czytaj artykuły, wypowiedzi na forum, opinie ekspertów nt. test
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.