14-latka poszła do ginekologa. Lekarz po badaniu nie mógł uwierzyć i wezwał policję

2023-08-01 15:19

Tego na pewno nie spodziewał się lekarz z Tarnowskich Gór, który przyjął w swoim gabinecie 14-letnią dziewczynkę. Zwykłe badanie ujawniło zaskakujące fakty oraz skutki przestępstwa wobec małej pacjentki ginekologa.

dziewczynka u lekarza, siedzi na kozetce
Autor: Getty images 14-latka poszła do ginekologa. Lekarz po badaniu nie mógł uwierzyć i wezwał policję

14-latka w gabinecie ginekologicznym, która ma już za sobą inicjację seksualną dla niektórych wciąż może być zaskoczeniem. Ginekolog z Tarnowskich Gór miał odkryć jednak coś więcej. Badanie ujawniło, że dziewczynka jest w ciąży, dlatego lekarz natychmiast powiadomił policję.

14-latka w ciąży

Stosunek seksualny z nieletnim to przestępstwo, dlatego lekarz postąpił zgodnie z prawem zgłaszając swoje odkrycie na policję. Gdy do gabinetu ginekologa trafiła 14-letnia dziewczynka, ten nie spodziewał się, że sprawy przyjmą taki obrót. Ale badanie wykazało, że dziewczynka współżyła już z mężczyzna i na dodatek oczekuje dziecka. Policja wezwana na miejsce zebrała zeznania i ruszyła na poszukiwania ojca nienarodzonego dziecka.

Czytaj również: Nastoletnia ciąża: co z prawami rodzicielskimi, gdy nastolatka rodzi dziecko

Kiedy Polki tracą dziewictwo? Ponad połowa dziewcząt w tym wieku pierwszy raz ma już za sobą

21-latek ojcem dziecka

Stosunek seksualny z osobą poniżej 15. roku życia jest karalny, nawet jeśli nie był gwałtem. Dlatego policja wytypowała podejrzanego i aresztowała go. Ojcem dziecka prawdopodobnie jest 21-letni mieszkaniec Tarnowskich Gór, któremu teraz grozi odpowiedzialność karna. Gdyby miał mniej niż 17 lat, sprawa trafiłaby do sądu rodzinnego, ale tym razem tak nie jest i mężczyzna będzie miał poważne problemy. Tym bardziej, że ma na koncie także inne przewinienie.

Mężczyzna odpowie też za zastraszanie

Jak podaje polsatnews.pl, 21-latek został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty „obcowania płciowego z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszczania się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania”. Grozi za to do dwunastu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo został oskarżony o zastraszanie rodziny dziewczynki - cytuje Beatę Huras, zastępcę prokuratora rejonowego w Tarnowskich Górach stacja.

Zadźgał ciężarną 13-letnią Patrycję. Matka ofiary ze łzami w oczach patrzyła na Kacpra Ś.

Inicjacja seksualne coraz wcześniej

Jak czytamy w raporcie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, inicjacja seksualna w Polsce ma miejsce w coraz młodszym wieku. Obecnie - między 15. a 18. rokiem życia. "Aktywność seksualna przed ukończeniem 18. r.ż. dotyczy ok. 80% nastolatków, co czyni ją wśród tej grupy wiekowej powszechną" - czytamy w raporcie.

Według ankiet przeprowadzonych wśród nastolatków, powodem wczesnego rozpoczynania życie seksualnego jest presja otoczenia, nacisk ze strony partnera – częściej mężczyzny oraz pragnienie "udowodnienia miłości i wzajemnego oddania".

źródło: polsatnews.pl, fdds.pl.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza