3-latek bez opieki jeździł rowerkiem przy ulicy. Mieszkańców przeraził też jego ubiór

2024-02-16 9:33

Mieszańcy gminy Odolanów byli zdumieni, widząc 3,5-letniego chłopca samotnie jeżdżącego po mieście. Ich uwagę zwrócił także ubiór dziecka, całkowicie niedostosowany do panujących warunków pogodowych. Wezwano policję.

3-latek bez opieki jeździł rowerkiem przy ulicy
Autor: Getty Images 3-latek bez opieki jeździł rowerkiem przy ulicy

W czwartek 15 lutego przed godziną 11 policja z Ostrowa Wielkopolskiego otrzymała niecodzienne zgłoszenie. Mały chłopiec jeździł samotnie przy ulicy na swoim dziecięcym rowerku. Szczególną uwagę mieszkańców, którzy poinformowali o całym zdarzeniu policję, wzbudził również ubiór chłopca.

3,5-letnie dziecko miało na sobie jedynie pampersa, koszulkę i skarpetki.

Zobacz także: Rybnik. Zostawiła 4-latka na placu zabaw i poszła robić obiad. Gdy wróciła już go nie było

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Policja otrzymała zgłoszenie o jeżdżącym na rowerku małym chłopcu. Dziecko było ubrane nieadekwatnie do warunków pogodowych. Termometry tego dnia wskazywały 6 stopni Celsjusza.

Podkomisarz Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, poinformowała, że zdarzenie miało miejsce na terenie gminy Odolanów w powiecie ostrowskim, województwo wielkopolskie.

— Dziecko, które było niekompletnie ubrane, wzbudziło zainteresowanie mieszkańców i to właśnie te osoby do momentu przyjazdu policjantów zaopiekowały się maluchem — przekazała podkomisarz Małgorzata Michaś.

Po przybyciu funkcjonariusze przejęli opiekę nad dzieckiem i rozpoczęli czynności w poszukiwaniu jego rodziców.

„Nie zauważyła kiedy dziecko wyszło”

Jak się okazało, 36-letnia matka chłopca nie zdawała sobie sprawy, że dziecko wyszło z domu. Po przebadaniu alkomatem policja potwierdziła, że kobieta była trzeźwa.

— Tłumaczyła policjantom, że nie zauważyła momentu wyjścia chłopca z domu i wyjechania na rowerze z terenu posesji — przekazała oficer prasowa.

Podkreśliła również, że najważniejszą informacją jest fakt, że dziecku nic złego się nie stało.

O całym zdarzeniu został powiadomiony Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Policja prowadzi dalsze czynności wyjaśniające.

Źródło:

  • tvn24.pl
  • wlkp24.info

Czytaj także: Zapłakany 6-latek błąkał się po ulicy i szukał taty. Jego ubranie zwróciło uwagę policji