7-latek z Siedlec "zgubił mamę". Pamiętał tylko jej imię i piętro, na którym mieszka

2022-04-26 14:36

7-letni chłopiec był na spacerze z mamą. W pewnym momencie za daleko od niej odjechał na swojej hulajnodze i się zgubił. Przestraszony poprosił o pomoc przechodniów. Niestety nie znał swojego adresu ani numeru telefonu mamy. Wiedział tylko, jak ma na imię jego mama i że mieszka na trzecim piętrze. Dzięki pomocy przechodniów, mediów społecznościowych i policjantów chłopiec szybko wrócił do domu.

7-latek odjechał za daleko na hulajnodze i się zgubił. Nie znał swojego adresu
Autor: Getty images 7-latek odjechał za daleko na hulajnodze i się zgubił. Nie znał swojego adresu

Całe zdarzenie wydarzyło się na jednym z siedleckich osiedli mieszkaniowych. Policjanci dostali zgłoszenie o kilkuletnim chłopczyku, który się zgubił.

- Dziecko jeździło hulajnogą i odjechało od pilnującej go matki. Zapłakany chłopczyk zaczepił jednego z przechodniów z prośbą o pomoc. Nie znał swojego adresu. Podał tylko imię matki. Całą sprawą zainteresowała się również przechodząca nieopodal młoda kobieta, która od razu wrzuciła zdjęcie i informację o zagubieniu na portal społecznościowy – przekazała na stronie policji nadkom. Agnieszka Świerczewska z KMP w Siedlcach.

Przeczytaj także: Zakaz wstępu osób trzecich do przedszkoli. Premier wprowadza alarm BRAVO i CHARLIE–CRP

Zasady bezpiecznej jazdy na hulajnodze

Pomogły media społecznościowe

Policjanci, którzy pojechali na miejsce starali się uzyskać od chłopca jak najwięcej szczegółów na temat rodziny i miejsca pobytu. Na portalu społecznościowym przekazano informację, w jakiej okolicy może przebywać rodzina chłopca.

- On sam wiedział jedynie, że mieszka na trzecim piętrze. Do poszukiwań włączył się kolejny patrol policji, który ustalił adres. Chłopczyk szybko został przekazany pod opiekę matki. Kobieta była wdzięczna policjantom za odnalezienie syna – czytamy dalej w komunikacie.

Przeczytaj: Zgubić dziecko? To może przydarzyć się każdemu. Tę jedną rzecz musisz zrobić natychmiast, gdy się zorientujesz

Policja apeluje do rodziców

- Apelujemy do rodziców, by przygotowali dzieci na tego typu sytuacje i przekazali im podstawowe informacje do kontaktu z bliskimi – mówi nadkom. Agnieszka Świerczewska z KMP w Siedlcach.

Młodsze dzieci powinny znać imiona i nazwiska rodziców oraz swój adres zamieszkania. Starsze z kolei dodatkowo powinny pamiętać numery telefonów do opiekunów. Dobrym pomysłem w przypadku młodszych pociech jest przygotowanie specjalnej wszywki z danymi rodziców, adresem i numerami telefonów i przyszycie jej do wewnętrznej części kurtki lub bluzy.

Przeczytaj: Jak skutecznie szukać zagubionego dziecka - doświadczone matki zdradzają sposób

Źródło: KMP w Siedlcach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza