Bestialska zabawa chłopców z podstawówki. Nie mieści się w głowie, co robili na boisku

2023-09-27 11:30

Grali jeżem w piłkę, podpalili toaletę. Tak „bawili się” chłopcy z podstawówki w Brodnicy. Ich czyny uchodziły im na sucho przez pierwsze tygodnie września. Dzięki nagraniom z monitoringu nastolatkowie trafili na policję.

Chłopcy z podstawówki trafili już w ręce policji
Autor: Getty Images Chłopcy z podstawówki trafili już w ręce policji.

Bestialskich zachowań dopuściło się dwóch 14-latków z Brodnicy w województwie kujawsko-pomorskim. Nastolatkowie dręczyli i zabili zwierzę. Kilka dni wcześniej podpalili też zewnętrzną toaletę. Wpadli dzięki nagraniom z monitoringu. Sprawa trafiła już do sądu dla nieletnich.

Przeczytaj też: Biją pluszaki, dręczą zwierzątka, manipulują kolegami. Kim są „bezduszne dzieci”?

Nastolatkowie terroryzowali osiedle na Ursynowie. Mieszkańcy są przerażeni

Sprawdź: Bullying w szkole czyli przemoc i agresja wśród dzieci

Najpierw dręczyli, później zabili bezbronne zwierzę

Początek kłopotów, w które sami wpędzili się nastolatkowie, miał miejsce 7 września. Wtedy to jeden z  mieszkańców Brodnicy zawiadomił policję, że ktoś zabił jeża na ul. Jana Pawła II.

Policjanci sprawdzili monitoring i przesłuchali świadków. Jak się okazało, jeż był dręczony przez niezidentyfikowanych chłopców. W okrutny sposób "grali" jeżem w piłkę, po czym zabili zwierzę. 

14-latkowie podpalili też toaletę

Sprawę udało się połączyć z wcześniejszym występkiem młodzieży. 3 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Brodnicy nieznani wówczas nastolatkowie podpalili przenośną toaletę zewnętrzną, stojącą na terenie boiska. 

W wyniku śledztwa udało się zidentyfikować chłopców. Obydwaj 14-latkowie zostali wezwani na policję wraz z opiekunami prawnymi. Ich sprawa trafiła już do sądu dla nieletnich. 

- Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe tych spraw trafią teraz do sądu dla nieletnich. To tam obaj nieletni tłumaczyć się będą z tych godnych potępienia zachowań - skomentowała w oficjalnym oświadczeniu KPP w Brodnicy.

Źródło:

PAP.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza