Ciężarna Marcelina Zawadzka „w nic się nie mieści”. Fanki uświadomiły jej jedną ważną rzecz

2024-06-13 11:43

Marcelina Zawadzka najwyraźniej dobrnęła do tego momentu, w którym będzie musiała zmienić dotychczas noszone ubrania na te ciążowe lub oversize. Jednak porządki w szafie, za które się zabrała, świadczą o czymś jeszcze.

Ciężarna Marcelina Zawadzka „w nic się nie mieści”. Fanki uświadomiły jej jedną ważną rzecz
Autor: getty images/ Screen Instagram @marcelina_zawadzka Ciężarna Marcelina Zawadzka „w nic się nie mieści”. Fanki uświadomiły jej jedną ważną rzecz

Prezenterka nie ukrywa, jak bardzo cieszy się z tego, że wkrótce zostanie mamą. Już zapowiedziała obserwującym jej profil na Instagramie fanom, że swoje konto będzie traktować jak wirtualny pamiętnik. Możemy więc spodziewać się, że wpisów dotyczących ciąży będzie sporo.

Ostatnio podzieliła się ze swoimi obserwatorami refleksją na temat porządków w szafie. Okazuje się, że rosnący brzuszek i zmieniająca się sylwetka sprawiają, że prezenterka ma problem ze znalezieniem odpowiedniego ubrania. Jak zwykle mogła liczyć nie tylko na zrozumienie, lecz także... cenną uwagę.

Czytaj też: Nie tylko duży brzuch i spuchnięte stopy. W ciele ciężarnej zmieni się nawet kształt pupy

Marcelina Zawadzka sprzedaje 130 metrowy apartament. Cena zwala z nóg!

Ciężarna Marcelina Zawadzka robi porządki w szafie

Konto Marceliny Zawadzkiej na Instagramie obserwuje 687 tysięcy osób, więc kiedy ogłosiła na stories, że robi wielkie porządki w szafie, od razu otrzymała mnóstwo pytań od zainteresowanych jej garderobą fanek. Sporo kobiet lubi jej styl, dlatego chętnie odkupi ubrania, których ciężarna prezenterka postanowiła się pozbyć.

Wśród tych najbardziej pożądanych znajdują się nie tylko spódnice, bluzki czy zwiewne sukienki, lecz także stroje kąpielowe, w których często prezentowała swoją nienaganną sylwetkę. Ponieważ jednak ta w związku z ciążą istotnie się zmienia, w szafie pora zrobić miejsce na nowe.

Kiedy wczoraj wrzuciłam na story informację, że sprzątam w szafie, bo w nic się nie mieszczę i muszę to jakoś uporządkować, przebrać, oddać, sprzedać, to dostałam od Was masę miłych wiadomości, żebym dawała znać co i gdzie bo bardzo lubicie mój styl i chętnie zerkniecie na ubrania

- napisała Marcelina Zawadzka na Instagramie.

To, jak szybko rośnie brzuch w ciąży, zależy od kilku czynników. Ponieważ prezenterka urodzi swoje pierwsze dziecko, a przed ciążą była szczupła, otoczenie przez długi okres czasu mogło nie zauważyć, że jej figura się zmienia. Rosnący brzuch widać zdecydowanie szybciej w przypadku kolejnych ciąż oraz wtedy, gdy ciężarna ma obfite kształty lub jest niskiego wzrostu.

Jednak często przegląd garderoby jest konieczny już w 1. trymestrze ciąży. Wszystko przez lekko powiększony obwód brzucha spowodowany zatrzymywaniem wody. Także nieco pełniejsze piersi mogą sprawić, że ciężarna przestanie mieścić się w dotychczasowe ubrania, zwłaszcza jeśli preferowała te bardziej przylegające fasony.

"Kiedy przymierzyłaś wszystkie letnie ubrania i jedyne, co pasuje, to klapki" - skwitowała swój przegląd szafy Marcelina Zawadzka. Komentujące film fanki od razu "pocieszyły", że stopa w ciąży także rośnie i nie zawsze wraca do starego rozmiaru po porodzie.

Jednak fanki modelki oprócz docenienia poszczególnych ciuszków, które chętnie by zakupiły, zwróciły uwagę na jeszcze jedną istotną rzecz...

Czytaj też: Marcelina Zawadzka promienieje w ciąży. „Ale to cudne uczucie…”

"Marcyś chyba zaczynasz powoli wić gniazdko"

− Gdzie się nie odwrócę w domu, to coś muszę poukładać, przełożyć, sprzątnąć… a teraz znów rzeczy, w które nie wchodzę - zwierzyła się na stories.

Wygląda na to, że prezenterka podświadomie zaczyna szykować się na przyjście na świat maluszka. Choć przed nią jeszcze kilka miesięcy ciąży, najwyraźniej już zaczyna "wić gniazdko". Co to oznacza?

Syndrom wicia gniazda w ciąży to termin określający przemożną chęć wprowadzenia zmian w otoczeniu, jeszcze przed pojawieniem się na świecie młodego człowieka. Zazwyczaj pojawia się niedługo przed porodem, ale część kobiet już na początku 3. trymestru ciąży wpada na pomysł remontu, przemeblowania czy dokładnego uporządkowania domu.

Hormony sprawiają, że wraca huśtawka nastrojów, a kobieta czuje w sobie jednocześnie nadmiar sił i spotęgowanie lęków związanych z porodem i nadchodzącymi zmianami w życiu. Jak na stories zauważyła Marcelina Zawadzka, ona także dostrzegła pewne zmiany w swoim zachowaniu. Stała się nieco mniej obowiązkowa, a przy tym... wyjątkowo senna.

Swoim fankom przyznała rację i doceniła ich spostrzegawczość. Faktycznie wygląda na to, że powoli szykuje swoje mieszkanie na pojawienie się upragnionego dziecka.

Czytaj też: Zofia Zborowska pokazuje prawdę o laktacji. Każda mama powinna to zobaczyć

Jak ciąża wpłynęła na twój charakter?

Pytanie 1 z 16
Oczekiwanie na dziecko to dla ciebie: