Fabianek zmarł w swoim łóżeczku. "Ten wyrok nie jest sprawiedliwy"

2023-12-12 13:32

Fabianek był torturowany i maltretowany przez swoją matkę i jej kochanka. Chłopiec zmarł na oczach swojej siostry. Sąd wydał wyrok w sprawie zabójstwa chłopca, ale jak stwierdził, nie jest on sprawiedliwy.

Fabianek zmarł, bo był maltretowany
Autor: Getty Images Czteroletni chłopiec zmarł na skutek przemocy domowej

Śmierć Fabianka wstrząsnęła mediami. W nocy z 12 na 13 stycznia 2023 r. czteroletni chłopiec zmarł po tym, jak został brutalnie pobity. Nie pierwszy raz. Dziecko doznało urazu mózgu, miało krwotok wewnętrzny. Życia Fabianka nie udało się uratować.

Karolina B. prawomocnie skazana. Sąd obniżył wyrok za zabójstwo Igora

"Rzeźnik z Barsinghausen"

Fabianek mieszkał w Barsinghausen koło Hanoweru w Niemczech razem ze swoją mamą, ojczymem i siostrą. Matką dzieci była Małgorzata Z. z Łodzi, a jej partnerem, który — jak się okazało — stosował przemoc wobec dzieci, był Daniel G. z Opolszczyzny. Małgorzata Z. pracowała w Niemczech jako sprzątaczka. Ona również stosowała kary cielesne wobec maluchów.

"Daniel G., który opiekował się dziećmi, gdy jego partnerka była w pracy za cel obrał sobie spokojnego chłopca. Fabian regularnie musiał klęczeć przed swoim prześladowcą, wyciągając w górę rączki. Nagrania z telefonów komórkowych dokumentują horror" — opisał sprawę "Bild".

Jak wynika z informacji gazety, dzieci regularnie były bite. Chłopiec i dziewczynka byli karani za nic w sposób niebywale okrutny. Stosowano wobec nich przemoc fizyczną (np. bicie kablami), a także psychiczną (zamykanie w szafie czy pozbawianie ich żywności). 

Wyrok dożywotniego więzienia

Fabianek zmarł w wieku 4 lat z powodu długotrwałego maltretowania. Dziecko miało krwotok wewnętrzny, lekarze nie mogli już nic zrobić. Badania pokazały całą skalę tragedii i ujawniły, że wobec chłopca od dłuższego czasu była stosowana przemoc.

Po 22 posiedzeniach sąd zdecydował, że opiekunowie otrzymają karę dożywotniego więzienia. Jak napisał "Bild", wyrok ten nie jest sprawiedliwy. "Nasz system prawny zawsze karze przestępców zgodnie z ludzkimi standardami, a męka Fabiana była nieludzka" - czytamy w gazecie.

Czytaj: Dzieci Cristiano Ronaldo przeszły piekło. "Były maltretowane i bite"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza