"Gdyby zrobiła to matka, zlinczowaliby ją". To wideo z "opieki" ojca stało się viralem

2024-06-13 15:57

Zbliża się dzień ojca, więc w mediach społecznościowych pojawiają się zabawne filmiki o tym, jakimi rodzicami są nasi drodzy panowie. Ten jeden stał się viralem. Choć większość osób bawi, to pojawiła się też poważniejsza dyskusja wokół niego. Chodzi o sprawiedliwe traktowanie matek i ojców.

Pokazała, jak jej mąż opiekował się córką
Autor: Instagram screenshots Pokazała, jak jej mąż opiekował się córką

W social mediach od zawsze wychwala się luźne podejście ojców do rodzicielstwa. Lotne zabawy, na które nie pozwoliłaby większość mam, kompletny brak zasad i zachowywanie się w sumie jak starszy brat - to w takim duchu utrzymanych jest wiele filmików z przymrużeniem oka komentujących relacje rodzinne i udział tatusiów w życiu dzieci.

Jeden z takich filmów zyskał 3 miliony udostępnień i kilkadziesiąt tysięcy komentarzy. Część internautów zwraca jednak uwagę, że gdyby zamienić role i w miejsca ojca wstawić matkę, wideo wzbudziłoby zupełnie inne reakcje. Zamiast śmiechu, byłby hejt... Czy rzeczywiście?

Zobacz też: Te 10 rzeczy wskazuje, że mężczyzna będzie dobrym ojcem

“Idealny tata? To mój mąż” - jak kobiety postrzegają partnerów jako ojców

"Ojciec roku"

Na filmiku rodziców małej Merub pochodzących z Pakistanu, widzimy jej tatę leżącego na łóżku. Mężczyzna trzyma nogę na wysokim koszu w którym jak się okazuje w kolejnym kadrze, siedzi maleńka dziewczynka. Jest spokojna i wesoła, jakby to była forma zabawy. Mama Merub podpisała wideo krótko i treściwie: "ojciec roku".

Jakie reakcje wywołał filmik oprócz ogromnej popularności w social mediach?

"To właśnie dlatego dzień ojca nie jest tak hucznie obchodzony, jak dzień matki" - zażartowała jedna z kobiet.

"Widać, że się śmieje i klaszcze w rączki. Najśmieszniejsze w filmiku byłoby, jakbyście zdjęli kosz i wtedy zaczęłaby płakać" - skomentował ktoś inny.

"Lepsze to, niż gdyby dzieciak spadł z łóżka" - zauważyła słusznie jeszcze jedna osoba.

A gdyby zrobiła to mama?

Nas jednak najbardziej zainteresował komentarz mówiący o nierównym traktowaniu matek i ojców. Nie od dziś mówi się o tym, że mężczyźni mają tą lepszą rolę w wychowywaniu dzieci - są odpowiedzialni za zabawy, wygłupy, a w większości typowych, nużących obowiązków biorą udział tylko jako pomoc, gdy to mama odpowiada za całą logistykę.

Choć wielu mężczyzn przełamuje ten stereotyp, to wciąż jednak długa droga do równości w rodzicielstwie w ujęciu ogółu społeczeństwa.

"Zupełnie inaczej byłoby, gdyby zrobiła to matka. Cały świat wpadłby zlinczować ją w komentarzach" - napisała jedna z użytkowniczek Instagrama.

Ten jeden komentarz zyskał kilkaset polubień. Zgadzacie się z tym spostrzeżeniem?

Przeczytaj: „Tatoza” – kiedy dziecko woli tatę… Czym jest "tatoza" i jak sobie z nią radzić?