Koniec zasiłku opiekuńczego dla rodziców - pieniądze będą wypłacane tylko do 26 lipca

2020-07-28 9:39

Po kolejnych wydłużaniach terminów rząd wstrzymuje wypłacanie zasiłków. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że zasiłki opiekuńcze wypłacane w okresie pandemii koronawawirusa zostaną wstrzymane z dniem 26 lipca.

Koniec zasiłku opiekuńczego dla rodziców
Autor: Getty images Pienądze będą wypłacane tylko do 26 lipca

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 roku życia nie będzie więcej przedłużany. Zasiłki dla rodziców, którzy nie mogli posyłać dzieci do przedszkola lub żłobka z powodu pandemii, nie będą mogli korzystać z tego przywileju po 26 lipca.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: "Z uwagi na okres wakacyjno-urlopowy oraz istotne zmniejszenie się liczby osób korzystających z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, z tego świadczenia rodzice dzieci do 8 roku życia mogą korzystać do dnia 26 lipca br".

Ministerstwo przypomniało również, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekuna dziennego – zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka w wieku do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku (na wszystkie dzieci).

Zasiłek opiekuńczy w wymiarze 60 dni w roku (łącznie na wszystkie dzieci) przysługuje również w przypadku choroby dziecka w wieku do ukończenia 14 roku życia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza