Koniec zasiłku opiekuńczego dla rodziców - pieniądze będą wypłacane tylko do 26 lipca

Koniec zasiłku opiekuńczego dla rodziców
Autor: Getty images Pienądze będą wypłacane tylko do 26 lipca

Po kolejnych wydłużaniach terminów rząd wstrzymuje wypłacanie zasiłków. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że zasiłki opiekuńcze wypłacane w okresie pandemii koronawawirusa zostaną wstrzymane z dniem 26 lipca.

Zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 roku życia nie będzie więcej przedłużany. Zasiłki dla rodziców, którzy nie mogli posyłać dzieci do przedszkola lub żłobka z powodu pandemii, nie będą mogli korzystać z tego przywileju po 26 lipca.

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: "Z uwagi na okres wakacyjno-urlopowy oraz istotne zmniejszenie się liczby osób korzystających z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, z tego świadczenia rodzice dzieci do 8 roku życia mogą korzystać do dnia 26 lipca br".

Ministerstwo przypomniało również, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, a także w przypadku choroby niani, z którą rodzice mają zawartą umowę lub opiekuna dziennego – zasiłek opiekuńczy przysługuje ubezpieczonemu rodzicowi dziecka w wieku do lat 8 przez łączny okres 60 dni w roku (na wszystkie dzieci).

Zasiłek opiekuńczy w wymiarze 60 dni w roku (łącznie na wszystkie dzieci) przysługuje również w przypadku choroby dziecka w wieku do ukończenia 14 roku życia.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE