Stał się cud. W 7 dni internauci uzbierali niewyobrażalną kwotę dla Artemika

2023-06-09 10:30

Po dramatycznym apelu mamy Artemika, która przyznała, że traci nadzieję na uratowanie synka ze względu na ogromne koszty leczenia, stał się cud. Tysiące ludzi odpowiedziało na wołanie zrozpaczonej kobiety i w ciągu 7 dni udało się zebrać wprost astronomiczną kwotę. Cała historia ma szczęśliwe zakończenie.

Zbiórka dla Artemika
Autor: Getty Images/siepomaga/facebook Zbiórka dla Artemika zakończyła się szczęśliwie.

Artemik choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA). Jego mama od roku próbowała zebrać pieniądze potrzebne na terapię genową, ale zbiórka właściwie stała w miejscu. I w momencie, gdy zrozpaczona kobieta w internecie zamieściła post, w którym zaczęła niemal żegnać się z synkiem, stało się niemożliwe. Poruszeni rozgrywającym się dramatem internauci włączyli się w zbiórkę i w ciągu 7 dni udało się zebrać astronomiczną kwotę.

Kilka milionów złotych w tydzień

Po niespełna tygodniu na koncie chłopca znalazło się 7,6 miliona złotych. Wzruszona kobieta dziękowała ludziom za pomoc. "Z Wami nie ma rzeczy niemożliwych! Dziękujemy wszystkim, którzy byli z Artemkiem od początku. Dziękujemy tym, którzy dołączyli na ostatniej prostej. Dziękujemy KAŻDEMU, kto wpłacił choć złotówkę, udostępnił zbiórkę, zaangażował się, poświęcając swój czas i energię. Niemożliwe nie istnieje. Nie z Wami” - napisała w social mediach.

W zbiórce wzięło udział 210 tysięcy ludzi. Po 10 miesiącach braku nadziei na koncie chłopca znalazła się pełna kwota potrzebna do przeprowadzenia terapii genowej na SMA. Chłopiec ma szanse na wyleczenie, ponieważ terapia genowa przeprowadzona do 24. miesiąca ma wysoki efekt terapeutyczny. 

"Artemku, jesteś najdzielniejszym chłopcem! Jeszcze będzie lepiej – zobaczysz! Zobacz na tych wszystkich ludzi, którzy są z Tobą. Nigdy nie będziesz szedł tą drogą do zdrowia sam!" - podsumowała swój post mama chłopca w social mediach.

Dramatyczny apel matki

Gdy do końca zbiórki pozostało niewiele czasu, zrozpaczona kobieta zamieściła post, w którym zaczęła żegnać się z synkiem. "„Synku mój... Już się nie uda. Nie zdążyłam, choć od niemal roku, każdego dnia walczę o szansę na Twoje życie... Ale teraz SMA wygrało. Zabiera mi Cię... Ja już nie śpię, bo boję się, że gdy się obudzę, Ciebie już nie będzie" - jej ból i cierpienie poruszyły serca milionów ludzi, dzięki czemu cała historia miała pozytywne zakończenie.

Czym jest rdzeniowy zanik mięśni?

Rdzeniowy zanik mięśni (SMA) to bardzo ciężka i rzadka choroba, w wyniku której obumierają neurony motoryczne w rdzeniu kręgowym. Jej przyczyną jest mutacja w genie SMN1, który zaburza proces powstawania białka niezbędnego dla funkcjonowania neuronów w rdzeniu kręgowym. Choroba prowadzi do częściowego lub całkowitego paraliżu. Najczęściej diagnozuje się ją w wieku niemowlęcym. Jeśli przed ukończeniem 2. roku życia zostanie podjęte nowoczesne leczenie, są szanse na zatrzymanie rozwoju choroby. Dzieci z SMA rozwijają się prawidłowo, są w pełni sprawne intelektualnie, mają zatem szanse na szczęśliwą przyszłość.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza