Mamy zwracają uwagę na duży problem. Obcy ludzie dotykają ich dzieci i zaglądają do wózków

2024-07-10 12:42

Matki w ostatnim czasie coraz częściej zwracają uwagę na problem dotyczący obcych osób zaglądających do wózków podczas spacerów z dzieckiem. W mediach społecznościowych rozgorzała intensywna dyskusja na temat tego, jak zachować się w takiej sytuacji. Z pewnością nie jest to komfortowa sytuacja, jednak wiele matek zupełnie nie wie, co w takiej chwili zrobić.

Spacer z dzieckiem
Autor: Pixabay Spacer z dzieckiem

Obcy ludzie zaglądają do wózka z dzieckiem. Co zrobić w takiej sytuacji?

Rodzice podczas spacerów z dziećmi coraz częściej muszą zmagać się z natarczywymi zachowaniami ze strony postronnych osób. Często zdarza się bowiem, że nieznajomi zaglądają do wózka, w którym znajdują się ich małe pociechy, a nierzadko pozwalają sobie nawet dotykać cudze dzieci. Nic dziwnego więc, że rodzice nie są z tego zadowoleni. Wielu z nich nie wie jednak, jak zachować się w takiej sytuacji. W ostatnim czasie w mediach społecznościowych matki intensywnie dyskutowały na ten temat i dzieliły się ze sobą doświadczeniami.

Na platformie Threads jedna z internautek postanowiła wyrazić opinię na temat tego typu sytuacji. Napisała, że coraz częściej obce osoby pozwalają sobie na dotykanie cudzych dzieci, a potem mają jeszcze pretensje do rodziców, że im się to nie podoba. "Zawsze chciałam to zrozumieć, ale nie znajduję dobrego argumentu (może Wy macie), dlaczego jest to tak częstym zjawiskiem, że gdy świeżo upieczona mama/rodzice są na spacerze, zakupach czy gdziekolwiek indziej, to obcy ludzie zaglądają do wózka i komentują dziecko albo nawet pytają o wiele rzeczy z nim związanych. Bywa i tak, że pozwalają sobie na dotknięcie tego dziecka… Ja często jestem postrzegana jako "niemiła" ale nie uznaję, że ktoś obcy mi/nam może sobie na coś takiego pozwolić. Jakie jest wasze zdanie?" - napisała internautka.

Obcy zaczepiają matki z dzieckiem podczas spacerów. Internautki nie ukrywają oburzenia

Pod postem kobiety zawrzało. Pojawiło się niespełna 300 komentarzy ze strony rodziców, którzy także podzielili się swoimi doświadczeniami. Większość z nich podziela zdanie kobiety i podkreśla, że nie życzy sobie, aby postronni ludzie zaczepiali ich dzieci podczas spacerów. "Gdy ludzie stali się bardziej namolni, zaczełam na spacery zabierać psa", "To chyba głównie starsi ludzie tak robią", "Widać różnicę pokoleniową" - możemy przeczytać we wpisach internautów. A wy, co sądzicie na ten temat? Spotkaliście się kiedyś z takimi sytuacjami? Dajcie nam znać w komentarzach!

Te gwiazdy urodziły w pierwszej połowie 2024 roku! Lista jest naprawdę długa!

Jakie imiona noszą dzieci znanych mam?

Pytanie 1 z 21
Jakie imię nosi młodsza siostrzyczka Liama, syna Mariny i Wojciecha Szczęsnych?
Wybieramy imię dla dziecka. Sprawdźmy jakie imiona wybiera AI- Królowe Matki odc. 12