Masz na samochodzie naklejkę z imieniem dziecka? Natychmiast ją zerwij, by nie narazić się na problemy

2024-07-09 13:44

Masz na samochodzie naklejoną nalepkę z imieniem dziecka? W takim razie nie mamy dla ciebie dobrych informacji. Musisz ją natychmiast odkleić, aby nie narazić się na poważne konsekwencje. Jeden z tiktokerów ostrzega kierowców przed tego typu zachowaniami. O co dokładnie chodzi? Odpowiedź na to pytanie poznasz w naszym artykule.

Samochód
Autor: Getty images Dzieci

Masz naklejkę z imieniem dziecka na samochodzie? Natychmiast ją zerwij!

Wiele osób na samochodach nakleja imię dziecka. Rodzice przyklejają na pojazdach specjalne nalepki, które informują, że w aucie może znajdować się małe dziecko. Lepiej jednak tego nie robić, przed czym przestrzega jeden z tiktokerów. Tego typu zachowania mogą bowiem spowodować poważne problemy, których wielu z nas zdecydowanie wolałoby uniknąć. O co chodzi? Już tłumaczymy.

W przypadku naklejenia na pojazd nalepki z imieniem dziecka, często zdradzamy dane swojej małej pociechy. Może to z kolei być niezwykle przydatna informacja dla osób, które mogą mieć niecne zamiary wobec najmłodszego członka rodziny. Nieznajomi mogą bowiem wykorzystać tego typu dane do chociażby podania się za wujka dziecka, a w konsekwencji doprowadzić do porwania potomka. Przestrzega przed tym jeden z tiktokerów.

"Ja rozumiem, że ludzie chcą się pochwalić, że mają dziecko, że coś osiągnęli w życiu, posadzili drzewo, wybudowali dom, czy spłodzili syna. Tylko weźcie pod uwagę jedną rzecz. Robiąc coś takiego, ułatwiacie drogę do waszego dziecka komuś, kto ma wobec niego inne zamiary niż te, które są społecznie akceptowane. Zastanówcie się nad tym, jeżeli wozicie swoje dzieci w samochodzie i macie napisane, jak wasze dziecko ma na imię, to bardzo ułatwiacie drogę niebezpiecznym osobom. Możecie nawet podwozić dziecko do szkoły, do przedszkola, a ktoś stanie za wami, zobaczy i przyjdzie po wasze dziecko do placówki, podając się za wujka" - tłumaczy tiktoker, posługujący się w sieci pseudonimem @pogotowie.handlowe.

Naklejka z imieniem dziecka na samochodzie. Pod nagraniem tiktokera zawrzało

Pod filmikiem tiktokera zawrzało. Nie brakowało komentarzy ze strony internautów, którzy podzielali zdanie influencera. "Dobrze mówi", "Takie naklejki sprzyjają handlu ludźmi". Niektórzy rodzice uważają jednak, że tego typu naklejki są przydatne. "Mogą one być pomocne służbom w razie wypadku" - czytamy. A wy, co sądzicie na ten temat? Lepiej mieć taką naklejkę na aucie, czy nie?

Które świadczenia przysługują po urodzeniu dziecka?

Jak dobrze znasz bohaterów współczesnych bajek?

Pytanie 1 z 10
Ile lat Ma Blue z bajki o tym samym tytule?