Mężczyzna zostawił 7-latka i niemowlę w nagrzanym samochodzie. Teraz jest poszukiwany przez policję

2024-07-10 9:52

Do dramatycznej sytuacji doszło w ostatnich dniach na parkingu przed centrum handlowym na Teneryfie. Mężczyzna postanowił zostawić w nagrzanym samochodzie 7-letnią dziewczynkę i niemowlę. Został przyłapany przez policję. Po wszystkim wyparł się dzieci i zaczął uciekać. Funkcjonariusze aktualnie poszukują 38-letniego Brytyjczyka.

Dzieci
Autor: Pixabay

Teneryfa. 38-latek zostawił w nagrzanym aucie dwoje dzieci. Później uciekał przed policją

Podczas upałów temperatura w samochodzie bardzo szybko idzie w górę. Eksperci przypominają, że po godzinie stania na słońcu, temperatura poszczególnych elementów wewnątrz pojazdu sięga nawet do 60 stopni Celsjusza. Podczas takich warunków pogodowych wykluczone jest pozostawianie w pojeździe dzieci lub zwierząt. 38-letni mężczyzna najwyraźniej jednak o tym zapomniał. Brytyjczyk postanowił zostawić dzieci w nagrzanym aucie przed centrum handlowym na Teneryfie i... poszedł do fryzjera.

Na całe szczęście dzieci znajdujące się w pojeździe zostały zauważone przez jedną z kobiet, która akurat przechodziła koło centrum handlowego. Kobieta szybko wezwała policję. Funkcjonariusze poprosili 7-latkę, by otworzyła samochód. Policjanci w pojeździe znaleźli dokumenty 38-letniego mężczyzny z Wielkiej Brytanii. Szybko został przez nich odnaleziony w pobliskim salonie fryzjerskim. To, co stało się później, przekroczyło jednak najśmielsze oczekiwania funkcjonariuszy.

Mężczyzna wyparł się swoich dzieci. Teraz jest poszukiwany przez policję

Mężczyzna po interwencji policji zaczął wypierać się, że nie zna dzieci znajdujących się w jego pojeździe. Podał też funkcjonariuszom fałszywe nazwisko. Po wszystkim postanowił uciec z budynku. Policjanci do dzisiaj jeszcze go nie znaleźli. Wydali jednak za nim nakaz aresztowania. 38-latek jest podejrzany bowiem o porzucenie dwójki nieletnich. Na szczęście, policjantom udało się znaleźć matkę dzieci.

Które świadczenia przysługują po urodzeniu dziecka?

Jak dobrze znasz nowe zasady ortograficzne?

Pytanie 1 z 10
Jak poprawnie zapisać nazwę mieszkanki dzielnicy Ochota w Warszawie?
Jak chronić dzieci przed promieniowaniem UV? Plac Zabaw odc. 11