Miała być świetna zabawa, mogło skończyć się tragedią. Niewyobrażalne, co zrobili dwaj chłopcy

2023-08-18 12:26

Dwóch nastolatków nie zdawało sobie sprawy, że ich zabawa może doprowadzić do niewyobrażalnej tragedii. Na całe szczęście zauważyli ich funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Chłopcy zostali przekazani policji, która teraz zajmuje się sprawą.

Chłopiec na stacji
Autor: Getti Images/Facebook/Screen/@Straż Ochrony Kolei Miała być świetna zabawa, mogło skończyć się tragedią. Niewyobrażalne, co zrobili dwaj chłopcy

O niebezpiecznym zdarzeniu poinformowała Straż Ochrony Kolei. Podczas rutynowego patrolu na torach kolejowych między stacją Kraków Mydlniki a Kraków Główny strażnicy zauważyli dwóch 13-letnich chłopców pochodzących z Ukrainy.

Niewiarygodne, co tam robili.

Zobacz także: Chciała przewinąć dziecko na dworcu PKP. Odesłali ją do brudnego toi-toia

Nastolatka szła po torach. Gdy nadjechał pociąg, tylko się skuliła

Traktowali to jako zabawę

Incydent miał miejsce w godzinach popołudniowych na czynnych torach. Dwaj chłopcy układali przeszkody z kamieni na główkach szyn.

— Na widok funkcjonariuszy SOK chłopcy zaczęli oddalać się z miejsca zdarzenia. Natychmiast zostali ujęci przez mundurowych — przekazał w komunikacie inspektor Piotr Żłobicki ze Straży Ochrony Kolei.

13-latkowie tłumaczyli, że była to dla nich forma zabawy.

Mogli doprowadzić do wykolejenia pociągu

Na miejsce została wezwana policja z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Jak przekazał inspektor Żłobicki, nastolatkowie nie mieli świadomości, że finał ich zabawy może mieć tragiczne konsekwencje.

Służby Ochrony Kolei przypominają, że przebywanie nieletnich osób w miejscach niedozwolonych na obszarze kolejowym stanowi dla nich poważne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

— Ponadto pozostawione na torach różnego rodzaju przeszkody są realnym zagrożeniem dla przejeżdżających po nich pociągów i innych pojazdów szynowych, a tym samym dla podróżującym koleją pasażerów — podkreśla inspektor Żłobicki.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie

Niestety, do podobnego zdarzenia doszło 20 lipca. Jak przekazała Komenda Główna Straży Ochrony Kolei, patrol ujął 15-latka, który także układał przeszkody na torach. O niebezpiecznej sytuacji poinformował maszynista Kolei Mazowieckich.

Zdarzenie to miało miejsce na szlaku kolejowym Florek – Strzelce Kujawskie. Pracownicy PKP skontaktowali się ze służbą dyżurną SOK, która ukróciła  nieodpowiedzialne zachowanie.

Nastolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Tłumaczył, że chciał zaimponować obecnym na miejscu dziewczynom.

Źródło: kgsok.pl

Czytaj także: Twoje dziecko to robi? Oto 6 niebezpiecznych zabaw

Nowa niebezpieczna zabawa na Tik Toku. Rodzice okrutnie żartują ze swoich dzieci

Nie pozwól dziecku tak się bawić! Po serii wypadków miasto reaguje i usuwa sprzęty