Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą dziecko, obok pijany ojciec

2023-09-12 8:49

Policjanci z Nowego Dworu Mazowieckiego zatrzymali do kontroli drogowej chevroleta, który jechał bez włączonych świateł mijania. Okazało się, że kierował nim 14-letni chłopiec, zaś obok na miejscu pasażera jechał jego nietrzeźwy ojciec. Nieodpowiedzialny opiekun usłyszał zarzuty, za które grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą dziecko, obok pijany ojciec
Autor: Getty images Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą dziecko, obok pijany ojciec

Do policyjnej interwencji doszło we wtorek (5 września) późnym wieczorem na ul. Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim (woj. mazowieckie). Policjanci nowodworskiego Wydziału Prewencji patrolujący rejon Osiedla Młodych zauważyli chevroleta jadącego bez włączonych świateł mijania. Zdecydowali, że zatrzymają pojazd do kontroli drogowej. Ku swojemu wielkiemu zdziwieniu za kierownicą zobaczyli 14-letniego chłopca.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Nietrzeźwy ojciec na siedzeniu pasażera. Usłyszał zarzuty

„Nieletni nie posiadał oczywiście uprawnień do kierowania pojazdem i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę” – podała podkom. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

W pojeździe na tylnym siedzeniu była także 12-letnia siostra chłopca, zaś z przodu na fotelu pasażera jechał 47-letni ojciec. Policjanci poddali go badaniu trzeźwości. Okazało się, że jest kompletnie pijany – w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny ojciec został zatrzymany. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty narażenia dwójki swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Warka: pijana w sztok matka wiozła synka samochodem. "Mundurowi wyczuli silną woń alkoholu"

Źródło: KPP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza