Pomyśl o przyszłości i wykup polisę dla dziecka

2020-12-22 21:07 Materiał sponsorowany
Pzu
Autor: materiały prasowe

Musimy przyznać, że żyjemy w ciekawych czasach. Ciekawych i trudnych jednocześnie. Nie spodziewaliśmy się pandemii, ale to właśnie ona pokazuje, co oznacza nagłe wywrócenie życia do góry nogami i jak szybko musimy się dostosować do nowych realiów. W takiej sytuacji coraz więcej myślimy o zabezpieczeniu zdrowia i przyszłości naszych dzieci. Chcemy je chronić przed chorobami, ale i zapewnić lepszy start w dorosłość. Jak to zrobić? Jednym z rozwiązań jest wykupienie dobrego ubezpieczenia dla dziecka.

Z badania przygotowanego przez NORSTAT na zlecenie PZU Życie wynika, że bycie rodzicem w czasie pandemii stało się znacznie trudniejsze – tak twierdzi aż 63 procent osób, które wzięły udział w sondażu. Jednocześnie ponad połowa rodziców przyznaje, że ta trudna sytuacja wpłynęła pozytywnie na bliskość relacji w rodzinie. Widać więc, że rodzice mają więcej refleksji dotyczących przyszłości i bezpieczeństwa swoich pociech.

Pandemia dała nam  do myślenia

Ostatnie miesiące szczególnie mocno odbiły się na sytuacji finansowej wielu polskich rodzin. Z jednej strony większe wydatki, spowodowane choćby koniecznością zapewnienia opieki dzieciom, które nie chodzą do szkoły, a z drugiej –  niższe dochody, a czasem nawet ich brak. A przecież choroba czy nieszczęśliwy wypadek nie poczekają na „lepsze czasy”.

Dlatego wiele osób szuka rozwiązań, które zapewnią wsparcie w trudnych sytuacjach losowych. Jednym z nich może być na przykład odpowiednio dobrane ubezpieczenie. Polisa zapewni nam finansową poduszkę bezpieczeństwa na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń  – takich jak konieczność leczenia dziecka w razie nieszczęśliwego wypadku, choroby lub uszczerbku na zdrowiu.

Dzieci też można ubezpieczyć

PZU – firma ubezpieczeniowa z długą i dobrą historią –  wprowadziła właśnie na rynek polisy z dodatkową ochroną przeznaczoną specjalnie dla najmłodszych. W ofercie PZU znalazło się aż 5 nowych ubezpieczeń dla dzieci.

  • Wsparcie w razie ciężkiej choroby dziecka

Polisa zapewnia pieniądze potrzebne na powrót dziecka do zdrowia w razie poważnego zachorowania. Może nią być zarówno nowotwór złośliwy, niezłośliwy, jak i cukrzyca typu I, sepsa i inne ciężkie choroby występujące u dzieci i objęte ubezpieczeniem. Pieniądze z polisy pozwalają m.in. na pokrycie kosztów leczenia w prywatnych placówkach medycznych, mogą też zapewnić utrzymanie rodziny, gdy jeden z rodziców opiekujących się dzieckiem, musi czasowo zrezygnować z pracy.

  •  Wsparcie w razie leczenia szpitalnego dziecka

Polisa zapewnia wypłatę pieniędzy w sytuacji, gdy dziecko wymaga hospitalizacji z powodu choroby albo nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie obejmuje również takie zdarzenia jak chemioterapia lub radioterapia nowotworu złośliwego. W wybranych wariantach ubezpieczony otrzymuje również Kartę apteczną dla dziecka, dzięki której rodzice mogą zapłacić za produkty z apteki o wartości od 150 do 1000 zł.

  • Wsparcie na wypadek operacji chirurgicznych dziecka

Dzięki temu ubezpieczeniu można otrzymać pieniądze z polisy w razie konieczności przeprowadzenia u dziecka jednej z 400 operacji chirurgicznych. Rodzice mogą przeznaczyć świadczenie z polisy na pokrycie kosztów zabiegów w prywatnych placówkach lub jako „dodatek” do niższej pensji spowodowanej nieobecnościami w pracy podczas opieki nad chorym dzieckiem.

  • Wsparcie na wypadek uszczerbku na zdrowiu dziecka spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem

PZU wypłaci rodzicom pieniądze z polisy w razie nieszczęśliwego wypadku dziecka np. gdy złamie ono nogę, poparzy się lub będzie miało wstrząśnienie mózgu (polisa obejmuje 230 różnego rodzaju uszczerbków na zdrowiu). Co istotne, wysokość wypłaty za dany uszczerbek na zdrowiu jest z góry znana (wskazana w tabeli stanowiącej część warunków ubezpieczenia)  i nie zależy od decyzji orzecznika. Ubezpieczenie to działa także wtedy, gdy do wypadku dojdzie za granicą, np. podczas wakacji.

  • Organizacja leczenia dziecka za granicą

To bezcenna pomoc w sytuacji, gdy leczenie dziecka w kraju może być niewystarczające. Polisa zapewnia pomoc i pokrycie kosztów zarówno organizacji leczenia za granicą, wyjazdu dziecka i jego opiekunów, aż po samo leczenie i późniejszy powrót do domu – wszystko to do wysokości aż 2 milionów euro.

Jedyne takie polisy

Pięć nowych ubezpieczeń dla dzieci oferowanych przez PZU to jedno z najbardziej kompleksowych rozwiązań dostępnych w Polsce.  Warto zwrócić uwagę, że koszt polisy wcale nie jest wysoki w stosunku do ochrony, jaką zapewnia – np. kompleksowe ubezpieczenie leczenia dziecka za granicą na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy to wydatek 45 zł miesięcznie.     

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE