Przedszkolanki zauważyły u 6-latka siniaki. Ojciec nie widział nic złego w biciu pasem

2023-07-12 13:09

Sąd Rejonowy w Piasecznie zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 30-latka, który został zatrzymany przez policjantów po interwencji nauczycielek z jednego z lokalnych przedszkoli. Gdy przedszkolanki zauważyły na ciele jednego z wychowanków ślady przemocy, od razu zaalarmowały służby.

Przedszkolanki zauważyły u 6-latka siniaki. Ojciec nie widział nic złego w biciu pasem
Autor: Getty images/Policja Piaseczno Przedszkolanki zauważyły u 6-latka siniaki. Ojciec nie widział nic złego w biciu pasem

Jak podaje piaseczyńska policja w swoim komunikacie 19 czerwca 2023 roku do oficera dyżurnego piaseczyńskiej komendy wpłynęła bardzo niepokojąca informacja otrzymana od pracowników jednego z przedszkoli, a mianowicie, że jedno z dzieci najprawdopodobniej jest ofiarą przemocy domowej. Na miejsce został wysłany patrol policji. Pracownica placówki poinformowała funkcjonariuszy, że gdy przebierała 6-letniego chłopca, zauważyła na jego ciele ślady przemocy - zasinienia i krwiaki.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Bił syna pasem i nie widział w tym nic złego

Do przedszkola dotarli też rodzice 6-latka. 30-letni ojciec chłopca przyznał funkcjonariuszom, że poprzedniego dnia wymierzył dziecku karę, uderzając go skórzanym paskiem. Nie widział jednak w swoim zachowaniu nic złego. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Funkcjonariusze prowadzący postępowanie ustalili, że mężczyzna od 2021 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim sześcioletnim synem.

Ojciec z Piaseczna tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Piasecznie, na wniosek piaseczyńskich policjantów oraz prokuratora, zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

„Za popełnione przestępstwo z art. 207 Kodeksu karnego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności” – przypomina asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji.

Poszkodowany chłopczyk do czasu wyjaśnienia sprawy, decyzją piaseczyńskiego sądu, trafił pod opiekę rodzinnej pieczy zastępczej, gdzie została mu zapewniona opieka.

„W związku z tym zdarzeniem, zwracamy się z apelem, aby reagować w sytuacji, kiedy jesteśmy świadkami przemocy wobec innych osób. Wyzwiska, groźby, bicie i krzywdzenie bliskich jest przestępstwem ściganym przez prawo. Każdy taki przypadek zawsze powinien być niezwłocznie zgłoszony policjantom, którzy pomogą przerwać spiralę przemocy” – apeluje do wszystkich policjantka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza