Rodzina, policja i sąsiedzi szukali 5-latki. Nie uwierzycie, gdzie się odnalazła i co robiła

2023-08-08 10:00

W jednym z domów na terenie powiatu golubsko-dobrzyńskiego rodzice stracili z oczu 5-letnią córkę. Gdy poszukiwania dziecka na własną rękę nie przyniosły rezultatów, powiadomili policję. Przybyłe na miejsce patrole policji od razu przystąpiły do przeczesywania pobliskich pól i stawów. Ona odnalazła się jednak na terenie posesji.

Rodzina, policja i sąsiedzi szukali 5-latki. Nie uwierzycie, gdzie się odnalazła i co robiła
Autor: Getty images Rodzina, policja i sąsiedzi szukali 5-latki. Nie uwierzycie, gdzie się odnalazła i co robiła

5 sierpnia w sobotę dyżurny golubsko-dobrzyńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu dziecka. Jego rodzice poinformowali, że ich 5-letnia córka zniknęła im z oczu i od kilkunastu minut wraz z sąsiadami szukają jej bezskutecznie. Dodali, że dziewczynka bawiła się przed domem w ogrodzie, od czasu do czasu zaglądając do swojego taty, który pracował w garażu. W pewnym momencie słuch po niej zaginął.

8-latka zaginęła na plaży. Matka skłamała ratownikom, dziecko znaleziono w innym mieście

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Przeczesywano okolicę, tymczasem dziewczynka była w garażu

Policjanci, którzy przybyli na miejsce od razu przystąpili do przeczesywania pobliskich pól i stawów. Niestety nie udało im się odnaleźć dziecka. Dzielnicowa z rodziną dziewczynki postanowiła ponownie sprawdzić dom i ogród.

Po kilkunastu minutach poszukiwań okazało się, że 5-latka smacznie śpi w garażu w środku kartonu. Dziewczynki nie obudziło nawet głośne nawoływanie jej. Rodzicom nie przyszło wcześniej do głowy, by zajrzeć do środka kartonu, ponieważ ten był zamknięty.

- Nigdy nie wahajmy się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby, a szczególnie dziecka. W takich sytuacjach liczy się każda minuta - zwraca uwagę st. asp. Justyna Skrobiszewska, oficer prasowy KPP Golub-Dobrzyń.

Chciał tylko pojeździć rowerem, ale się zgubił. Policja ma ważny apel do rodziców

Źródło: KPP Golub-Dobrzyń