Skandaliczne zachowanie matki z Ełku. Zabrała dzieci na basen kompletnie pijana

2023-09-27 10:22

Policja zabrała dzieci od matki podczas pobytu na basenie. Do czego doszło? Okazało się, że 36-latka mająca pod opieką dwójkę swoich dzieci, była pod wpływem dużej ilości alkoholu. Dzieci przekazano pod opiekę trzeźwego członka rodziny. Kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Ełk. Policja zabrała dzieci od matki podczas pobytu na basenie.
Autor: Getty Images Ełk. Policja zabrała dzieci od matki podczas pobytu na basenie.

Do szokujących scen w Ełku w województwie warmińsko-mazurskim doszło w minioną sobotę, 23 września. 36-letnia matka zabrała na basen dwójkę swoich dzieci w wieku 10 i 3 lat. W trakcie ich pobytu na pływalni, policja otrzymała zgłoszenie, o tym, że prawdopodobnie dwójka dzieci przebywa pod opieką pijanego dorosłego. Zgłoszenia dokonali pracownicy obiektu zaniepokojeni zachowaniem kobiety. 

Dowiedz się: Wielu tak robi, ale co jeśli...? Bierzemy pod lupę picie alkoholu podczas opieki nad dziećmi

Pies Joanny Senyszyn był alkoholikiem

Przeczytaj: "Moja sąsiadka pije w ciąży alkohol - czy powinnam to zgłosić?"

Kobieta była pijana w sztok

Przybyli na miejsce policjanci przebadali kobietę alkomatem, po czym przekazali dwójkę dzieci pod opiekę trzeźwego członka rodziny. 

- Policjanci potwierdzili, że pijana matka ma pod opieką swoje dzieci. Badanie wykazało u niej blisko trzy promile alkoholu - poinformowała w rozmowie z reporterami TVN24 młodsza aspirant Agata Kulikowska de Nałęcz z Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Matce grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności

Policja prowadzi teraz dochodzenie, celem sprawdzenia, czy nieodpowiedzialna matka nie naraziła swoich dzieci na utratę zdrowia, a nawet życia. Jeśli przypuszczenia policji się potwierdzą, kobiecie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Policja, jak zwykle przestrzega rodziców przed piciem alkoholu mając pod opieką dzieci. Tym bardziej skandaliczne jest, że pijana matka wybrała się z dziećmi na basen, gdzie należałoby poświęcić im szczególną uwagę. 

- To powinno być przestrogą dla wszystkich rodziców, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech i unikać nadużywania alkoholu w sytuacjach, które tego nie zezwalają - skomentowała funkcjonariuszka ełckiej policji.

Źródło:

TVN24

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza