Śląsk: chcieli porwać dziewczynkę z placu zabaw. Samochód miał charakterystyczne znaki

2023-09-26 9:29

Na osiedlu w Kłobucku ktoś próbował porwać 11-latkę. Mieszkańcy zareagowali błyskawicznie i dzięki temu udało się zapobiec nieszczęściu. Teraz zwracają uwagę innych na wygląd samochodu porywacza.

Mężczyzna chciał porwać dziewczynkę z placu zabaw
Autor: Getty Images Na Śląsku mężczyzna chciał zwabić 11-latkę do samochodu.

Na jednym z osiedli w Kłobucku omal nie doszło do tragedii. Do placu zabaw podjechał samochód, z którego wysiadł mężczyzna. Próbował zwabić do auta 11-letnią dziewczynkę, ale na szczęście udało się zapobiec nieszczęściu.

Porwanie 9-letniej dziewczynki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut uprowadzenia

Otworzył bagażnik i wołał dziecko

17 września przy placu zabaw przy ul. Rómmla omal nie doszło do nieszczęścia. Pod plac zabaw podjechało czarne auto, najprawdopodobniej BMW. Mężczyzna, który prowadził pojazd, nie wyłączył silnika. Wysiadł z auta, otworzył bagażnik i zaczął wołać dziewczynkę, która bawiła się na placu zabaw.

Tragedii udało się zapobiec, bo sytuacja wzbudziła czujność mieszkańców. Ktoś obserwował plac zabaw przez okno i zaczął krzyczeć, by dziecko uciekało. To spłoszyło mężczyznę, który szybko zamknął bagażnik i odjechał autem.

Charakterystyczne znaki na aucie

Samochód niedoszłego porywacza miał charakterystyczne znaki na tylnej szybie. Najprawdopodobniej był to drapieżny kot, tygrys albo lew. Niestety, świadkowie nie zapamiętali numerów rejestracyjnych pojazdu.

Jak ustrzec dziecko przed porwaniem?

Dzieci należy edukować od małego, by nie ufali obcym i nie wierzyli, gdy ci będą obiecywać cukierki albo słodycze. Nie należy iść z żadną obcą osobą, nawet gdy ta twierdzi, że ustaliła to z mamą lub z tatą. Tylko rozmowy i edukacja są w stanie wpoić dzieciom, że nie każda obca osoba ma dobre zamiary i że muszą być wyczulone na pewne sytuacje. 

Dzieciom należy także tłumaczyć, by nie zdradzały obcym swojego adresu zamieszkania ani swoich danych osobowych. Bezwzględnie nie mogą reagować na wołanie czy zaproszenia obcych osób lub prośba o odejście z nimi w ustronne miejsce. 

Czy dziecko może być samo na placu zabaw?

Do decyzji rodziców należy to, czy dziecko może bawić się na placu zabaw bez opieki. Prawo mówi, że 7-letnie dzieci mogą poruszać się samodzielnie po ulicach czy chodnikach, ale rodzice powinni określić, czy ich małe dziecko jest w stanie już poruszać się po mieście lub pozostawać bez opieki?

Czytaj: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza