Ta kawiarnia znalazła patent na niepilnowane dzieci. Pracownicy „zajmą się” nimi

2024-06-14 13:48

Jedna z warszawskich kawiarni zdecydowała się w bardzo taktowny, a jednocześnie żartobliwy sposób uczulić klientów, by pilnowali swoich dzieci w trakcie wizyty u nich. Na drzwiach wejściowych zawiesili tablicę ostrzegawczą.

Ta kawiarnia znalazła patent na niepilnowane dzieci. Pracownicy „zajmą się” nimi
Autor: Getty images/ Instagram @przerwa_weekendowa

Co jakiś czas w mediach społecznościowych pojawiają się posty dotyczące zachowania rodzin z dziećmi w restauracjach i doniesienia, że jakiś lokal wprowadził u siebie ograniczenia dla dzieci. Tego typu restrykcje wzbudzają skrajne stanowiska. Ci co są zwolennikami „sfer bez dzieci” podkreślają, że potrzebują czasami przestrzeni tylko dla dorosłych, by móc porozmawiać w ciszy i spokoju, nie musząc słuchać dziecięcego szwargotu. Z kolei ich przeciwnicy podkreślają, że restrykcje w lokalach wobec najmłodszych, wykluczają je z przestrzeni publicznej. Tymczasem dzieci w miejscach publicznych takich jak hotele, restauracje, kawiarnie zdobywają umiejętności społeczne.

Polecamy: Lokale "tylko dla dorosłych" to fanaberia? "Tu pozwalamy celebrować ciszę"

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Warszawska kawiarnia znalazła sposób na zbyt wyluzowanych rodziców

Mokotowska kawiarnia Manto Cafe może być przykładem tego, jak w przyjazny sposób podejść do tego delikatnego tematu, nie urażając żadnej ze stron i nie wywołując nikomu niepotrzebnej burzy między rodzicami a osobami bezdzietnymi, co coraz częściej zdarza się różnym lokalom gastronomicznym w mediach społecznościowych.

Właściciele lokalu zauważając problem, że ich goście niezbyt starannie przykładają się do pilnowania swoich latorośli, na drzwiach wejściowych do lokalu postanowili wywiesić plakietkę o zabawnej treści. Przypomnieli w niej w subtelny sposób o tym, że to rodzice powinni mieć pieczę nad dzieckiem. Gdyby jednak swojego obowiązku nie dopełnili, ich pracownicy „zadbają” o dzieci, ale w specyficzny sposób.

Mianowicie dzieci „dostaną potrójne espresso”, co z pewnością nie pozwoli im szybko zasnąć, a do tego mikrofon do karaoke, co z kolei zapewni świetną i z pewnością długotrwałą rozrywkę dla rodziców chcących w spokoju porozmawiać.

"Uwaga! Dzieci pozostawione bez opieki dostaną potrójne espresso i mikrofon do karaoke" – brzmi napis na tabliczce.

Gratulujemy poczucia humoru!