Trzy zarzuty zabójstwa i dwa kazirodztwa. Makabryczne wieści o domu na Kaszubach

2023-09-18 9:30

Jest już stanowisko prokuratury w sprawie szokujących odkryć w domu w Czernikach na Pomorzu. Jak się okazuje, w rodzinie dział się jeszcze większy horror niż przypuszczano. 54-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty zabójstwa i aż dwa zarzuty kazirodztwa.

Wstrząsające odkrycie w domu w Czernikach na Kaszubach.
Autor: Getty Images Wstrząsające odkrycie w domu w Czernikach na Kaszubach.

Prokurator Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku poinformował, że zarzuty w sprawie znalezionych w piwnicy ciał noworodków postawiono dwojgu podejrzanym. 54-letni Piotr G. otrzymał w sumie pięć zarzutów, a jego 20-letnia córka Paulina trzy: dwa dotyczące zabójstwa noworodków i jeden związany z kazirodztwem.

Zatrzymany mężczyzna najprawdopodobniej był zarówno ojcem, jak i dziadkiem zabitych niemowląt. 

To w tym domu robotnicy budowlani przez przypadek, podczas prac remontowych odkryli częściowo zmumifikowane zwłoki noworodka

Przeczytaj: Joanna wzięła tabletkę poronną, lekarka wezwała policję. "Kazano mi się rozebrać"

Dopuścił się kazirodztwa z dwiema córkami

Póki co wiadomo, że do czynów kazirodczych doszło pomiędzy mężczyzną a dwiema jego córkami, choć o drugiej z nich niewiele wiadomo. Gdańska prokuratura jest bardzo ostrożna w przekazywaniu informacji do mediów. 

- Prokuratura nie ujawnia treści wyjaśnień podejrzanych - powiedział prokurator Duszyński.

Wiadomo, że do rozpoczęcia policyjnych działań na terenie domu w Czernikach doszło w piątek. Wtedy to odkryto szczątki dwóch pierwszych noworodków. Trzecie zwłoki znaleziono w sobotę przed południem. 

Żona Piotra G. i matka Pauliny G. zmarła 15 lat temu

Z informacji, do których dotarła stacja Polsat News, wynika, że 20-letnia Paulina G. pracowała do niedawna w cukierni w Starym Kiszewie w powiecie kościerskim. Jej matka, a żona Piotra G., zmarła 15 lat temu. Swojemu mężowi urodziła 12 dzieci, które po jej śmierci zostały pod opieką męża. Nie wiadomo, kiedy rozpoczął się koszmar dwóch córek G.

Wczoraj miała zostać przeprowadzona sekcja znalezionych na terenie posesji rodziny G. zwłok noworodków. Póki co, jej wyniki nie są znane. Nie wiadomo też, czy prokuratura zadecydowała o areszcie tymczasowym dla podejrzanych. W ich domu wciąż trwają policyjne czynności. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza