Uwaga! W poniedziałek będą zamknięte przedszkola, w których odbywały się wybory

2020-06-25 15:48

W placówce, do której chodzi twój maluch będzie obwodowa komisja wyborcza? Sprawdź, czy w powyborczy poniedziałek przedszkole lub żłobek nie będą zamknięte z powodu dezynfekcji.

Uwaga! W poniedziałek będą zamknięte przedszkola, w których odbywały się wybory
Autor: Getty images

W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, odbędą się wybory prezydenckie. Jak zwykle część komisji obwodowych zlokalizowana będzie w budynkach żłobków i przedszkoli. Samorządy ostrzegają, że większość z nich będzie nieczynna w poniedziałek powyborczy. Wszystko dlatego, że w pomieszczeniach konieczne będzie przeprowadzenie dezynfekcji.

Komisja w żłobku? Czy to zgodne z przepisami?

Według zaleceń GIS–u taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca. Jak informuje Dzienniku Gazeta Prawna, przeprowadzanie głosowania w przedszkolach jest niezgodne z aktualnymi wytycznymi GIS, który z powodu pandemii wprowadził zakaz przebywania na terenie przedszkola osób trzecich.  

Mimo to wiele samorządów, jak zwykle zorganizowała komisje w budynkach państwowych żłobków i przedszkoli, zamiast przenieść je np. do szkół, które po piątkowym zakończeniu roku szkolnego będą stały puste – podkreśla Dziennik.

Sprawdź, czy twoje przedszkole działa

Jeśli nie jesteś pewna, czy twoja placówka będzie w poniedziałek czynna w związku w niedzielnymi wyborami, sprawdź to w internecie lub w samej placówce. W sieci pojawiły się informacje dotyczące przedszkoli z Warszawy, z wielu innych miast, w których znaleźć można listę placówek zamkniętych 29 czerwca z powodu dezynfekcji.

Na przykład w Sosnowcu dotyczy to 23, w Kielcach - 20, a w Warszawie – aż 40 przedszkoli.  Wszystkie placówki wrócą do pracy we wtorek 30 lipca.

Czytaj: Wytyczne GIS dla żłobków i przedszkoli. Sprawdź, jak będzie wyglądać opieka przedszkolna

Plac zabaw w czasie pandemii - GIS wydał nowe zalecenia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza