5-latka ukryła się przed pożarem w pokoju siostry. Rodzice nie zdążyli jej uratować

2023-06-14 16:30

Do potwornej tragedii doszło w Walii. Rodzice i dwójka ich dzieci zdołali opuścić płonący dom. Nie udało się to jednak ich 5-letniej córce. Dziewczynka została znaleziona na piętrze domu w pokoju starszej siostry.

Strażak w pożarze
Autor: GettyImages / Facebook @tara.salisbury.923 5-latka ukryła się przed pożarem w pokoju siostry. Zginęła w płomieniach

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę 27 maja w godzinach wieczornych w Pontyglaiser w Walli. Służby zostały powiadomione o pożarze domu o 21:45. Walijska Służba Pogotowia Ratunkowego poinformowana, że na miejsce zostało wysłanych kilka wozów strażackich i karetka pogotowia.

Jak podaje dailymail.co.uk z pożaru nie zdołała się uratować 5-letnia dziewczynka. Zginęła w płomieniach.

Zobacz także: Tragedia w Choroszczy. Troje dzieci i ich ojciec zginęli w pożarze, tylko matka przeżyła

Jedna rodzina, jeden straszny pożar, wiele tajemnic | POKÓJ ZBRODNI

Nie mogli znaleźć 5-latki

Kiedy wybuchł pożar, w domu była cała 5-osobowa rodzina. Rodzice nie mogli jednak znaleźć małej Alysii i opuścili dom z 12-latką i 10-latką.

Pożar najprawdopodobniej odciął drogę ucieczki małej dziewczynki, której ciało zostało znalezione przez strażaków na najwyższym piętrze w sypialni starszej siostry.

- W ten weekend straciłam światło w moim życiu w najbardziej przerażający możliwy sposób. W ciągu jednej nocy wszystko zostało nam okrutnie odebrane. Życie nie jest sprawiedliwe – powiedziała zrozpaczona mama 5-latki.

Pożar odebrał im wszystko

Pożar doszczętnie strawił dom pięcioosobowej rodzinie, która przeprowadziła się do niego zaledwie cztery lata wcześniej. Lokalna społeczność stara się ich wesprzeć po ogromnej stracie. Zbierają dla nich ubrania i zapasy, a także pieniądze. Do tej pory udało się zebrać równowartość około 100 tysięcy złotych.

Organizator zbiórki poinformował, że darowizny zostaną przekazane rodzinie na opłacenie pogrzebu dziewczynki i znalezienie nowego domu, po tym jak wszystko stracili w pożarze.

"Jako społeczność, nasze serca łączą się z tą rodziną. To niewiarygodna tragedia” – powiedział radny Pembrokshire John Davies.

Służby oczekują na dalsze raporty straży pożarnej w celu ustalenia przyczyny pożaru.

Źródło:

  • dailymail.co.uk
  • westerntelegraph.co.uk
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza