W jednej chwili stracił żonę i 3-miesięczną córeczkę. Jurij przeżył, bo wyszedł po jedzenie

2022-04-29 10:49

Wojna w Ukrainie wciąż niesie za sobą niewyobrażalne tragedie rodzin. Panuje głód, strach, a na oczach członków rodzin, giną ich bliscy - często dzieci i ich matki. Taki dramat spotkał Jurija Hłodana. On sam przeżył, bo wyszedł z domu by kupić jedzenie. Miał w ten sposób nie narażać rodziny, a w efekcie, tylko on ocalał.

wojna w ukrainie
Autor: Twitter/ @nexta_tv Ten mężczyzna w jednej chwili stracił całą swoją rodzinę.

W wyniku tego bombardowania, zginęły aż trzy pokolenia kobiet. Tragedia wydarzyła się w prawosławną Wielką Sobotę. Jurij stracił 3-miesięczną córeczkę - Kirę, żonę i teściową. Jak mówi w wywiadzie dla stacji BBC:

Byłem przy porodzie. Płakałem ze szczęścia, gdy urodziła się nasza córeczka. I teraz jest mi bardzo trudno uświadomić sobie, że mojej córeczki już nie ma. I żony, i teściowej. Cały mój świat, który miałem przed oczami, po prostu umarł. Został zabity przez rosyjską rakietę. I niestety nie jesteśmy jedyną taką rodziną.

Dowiedz się: Przed śmiercią oddała ukraińskiemu żołnierzowi swoją przytulankę. Teraz on przeprasza, że zawiódł

Przeczytaj: Dzieci już od dwóch miesięcy nie wychodzą z podziemi fabryki. "Chcemy zobaczyć słońce" [WIDEO]

Gdy Jurij wrócił z zakupów do domu, zastał policjantów i płonący budynek. W środku leżały ciała dwóch kobiet i maleńkiej dziewczynki, którą dopiero po jakimś czasie znaleźli ratownicy i następnego dnia wydali małe ciałko ojcu. Teraz ojciec i mąż w żałobie, próbuje zwrócić oczy świata na rozmiar ludzkich tragedii w Ukrainie ogarniętej wojną. 

To nieszczęście całej Ukrainy, nieszczęście Odessy. Całego cywilizowanego świata, który ceni zycie ludzkie. Bo w XXi wieku, kiedy istnieje taki poziom komunikacji, taki poziom kultury i cywilizacji, to niemożliwe, by jakieś państwo prowadziło taką agresję, taką wojnę, takie zabójstwa, okrucieństwa. Po prostu unicestwiając innny kraj.  

W wyniku uderzenia rakiety, która zabiła małą Kirę, jej mamę i babcię, zginęło w sumie 8 osób, a 18 pozostałych zostało rannych. 

Zobacz też: Dziadek - bohater. Przeżył II wojnę światową, a teraz wywiózł wnuki z Ukrainy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza