Warszawa. Rzuciła się na kobietę z wózkiem. Kopała dziecko, szarpała matkę

2023-08-31 9:28

Do szokującego zdarzenia doszło na warszawskiej Białołęce. Spacerująca z 6-miesięcznym niemowlęciem kobieta, z niewyjaśnionych przyczyn została zaatakowana przez 42-letnią kobietę. To nie był pierwszy przejaw agresji zatrzymanej.

Zaatakowała matkę z wózkiem.
Autor: Getty Images/ screekshot policja.pl Zaatakowała matkę z wózkiem.

Do dramatycznych scen doszło kilka dni temu w dzielnicy Białołęka, w Warszawie. 

Niczego niespodziewająca się matka spacerująca z wózkiem była zszokowana bezpodstawnym atakiem i wyzwiskami. W pewnym momencie agresywna kobieta podeszła do niej i kopnęła wózek, w którym znajdowało się 6-miesięczne niemowlę. Z relacji świadków zdarzenia wynika, że kobieta próbowała uderzyć niemowlę, ale w efekcie biła i wyzywała samą matkę, próbującą bronić swojego dziecka.

Przeczytaj: Spacer z dzieckiem: dlaczego jest ważny? Czego dziecko uczy się na spacerze?

Jak ulżyć niemowlęciu w upalny dzień? 7 rzeczy, które warto wypróbować

Dowiedz się: Dziecko spadło z łóżka? Ratownicy pokazują, jak się zachować w konkretnych przypadkach

Kobiecie pomógł przechodzień

Krzyki zaatakowanej matki usłyszał przechodzący nieopodal mężczyzna, który odciągnął agresorkę i wezwał policję. Przytrzymał kobietę do przyjazdu funkcjonariuszy, a zszokowana mama z niemowlęciem schowała się w pobliskim lokalu.

Do niemowlęcia wezwano karetkę, a ratownicy zadecydowali o przewiezieniu go do szpitala. Na szczęście, jego zdrowiu i życiu nic nie zagraża.

Napastniczka już wcześniej była zatrzymywana

Zatrzymana 42-latka stawiała duży opór. Szarpała się z funkcjonariuszami, pluła i usiłowała zniszczyć radiowóz. Jak przekazuje policja, kobieta była już wcześniej notowana.

Jej sprawę bada Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ. Najbliższe 3 miesiące spędzi ona w areszcie. Za atak na matkę z dzieckiem grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.  

Źródło:

policja.pl