Niewinna zabawa skończyła się tragicznie. 3-latek utonął we wiaderku

2023-05-12 11:10

Woda i spuszczenie dziecka na chwilę z oczu zakończyło się ogromną tragedią. Niewinna zabawa doprowadziła do śmierci 3-letniego chłopca.

Dziecko w wiaderku z wodą
Autor: Getti Images Zabawa skończyła się tragicznie. 3-latek utonął w wiaderku

Do zdarzenia doszło 3 maja w Wietnamie w dzielnicy Ben Luc w prowincji Long An. O tragicznym zdarzeniu napisał wietnamski portal Life and Law Magazine. W okropnym wypadku zginął 3-letni chłopiec. Podczas zabawy zanurzył głowę w wiadrze z wodą.

Rodzina na chwilę spuściła go z oczu.

Zobacz także: Dramat w Karnkowie. 2-latka w głębokiej hipotermii, świadkowie mdleli

Pierwsza pomoc u niemowlaka – zachłyśnięcie lub zakrztuszenie

Chłopiec utonął w wiadrze z wodą

Najbliżsi chłopca poinformowali, że dostał pistolet na wodę w prezencie. Był tak szczęśliwy, że wszędzie z nim chodził i co chwila prosił o napełnienie go wodą. Rodzina postanowiła postawić więc na podwórku wiadro z wodą, aby dziecko mogło robić to samodzielnie.

W wiadrze było około 50 cm wody, gdy rodzina zostawiła dziecko na chwilę samo. Niestety, podczas napełniania przez dziecko zabawki doszło do tragedii. Chłopiec został znaleziony przez wujka. Bez oznak życia, blady i nieruchomy.

Niestety zabrakło profesjonalnej pierwszej pomocy. Chłopiec został wyciągnięty z wody, osuszony, jego twarz ochlapywano wodą, aby odzyskał przytomność, a ciało ogrzewano przy ogniu.

15 minut później trafił do szpitala w stanie sinicy. U dziecka nie było wyczuwalne ciśnienie krwi i puls. Lekarze przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową i zaintubowali 3-latka. Niestety jego życia nie udało się uratować.

Pierwsza pomoc przy utonięciu

Doktor Phuong, zajmujący się chłopcem, podkreślił, że pierwsza pomoc w sytuacji utonięcia nie obejmuje chlapania wodą. Należało od razu podjąć resuscytację na miejscu zdarzenia.

Podkreślamy, że w sytuacji, gdy wyciągniemy dziecko z wody, należy sprawdzić jego funkcje życiowe. Jeżeli poszkodowany nie oddycha, należy w pierwszej kolejności wykonać 5 wdechów ratunkowych. Następnie należy rozpocząć uciśnięcia klatki piersiowej, wykonując naprzemiennie 30 uciśnięć i 2 oddechy wentylacyjne. Resuscytację kontynuuje się, aż do przyjazdu pogotowia.

Źródło: postsen.com

Czytaj także: Nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Oto 10 błędów popełnianych w trakcie udzielania pierwszej pomocy