Zaginęła 15-letnia Karolina z Lubania. Wyszła z domu na spacer i nie wróciła

2023-08-09 13:49

Zaginęła 15-letnia Karolina z Lubania. Dziewczyna ma 154 cm wzrostu, niebieskie oczy i rudobrązowe włosy. Wyszła z domu na spacer i nie wróciła. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc.

15-letnia Karolina wyszła z domu i nie wróciła
Autor: Materiały prasowe policji/getty images 15-letnia Karolina z Lubania zaginęła w piątek 7 lipca

15-letnia Karolina z Lubania wyszła z domu w piątek 7 lipca na spacer. Nie miała przy sobie dokumentów ani żadnych rzeczy, nie wzięła też telefonu. Nastolatka chciała tylko się przejść, ale nie wróciła już do domu.

Policyjny dron w akcji, zaginiona kobieta odnaleziona w środku lasu

Zaginęła na spacerze

Karolina ma 154 cm wzrostu, niebieskie oczy i rudobrązowe włosy. Jest szczupła, w momencie zaginięcia była ubrana w niebieskie jeansy i brązowy T-shirt, a także czarne buty Nike. Od 7 lipca nie skontaktowała się z rodzicami ani z nikim ze swojego otoczenia.

Dziewczyna widziana w Kowarach

Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogły widzieć zaginioną Karolinę. Prawdopodobnie nastolatka była widziana 8 sierpnia ok. godz. 5 rano w Kowarach pod marketem Netto. Towarzyszył jej nastolatek, być może jej chłopak. Z informacji Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska wynika, że para może przebywać na terenie Kowar, Karpacza albo w Ścięgnach.

Kolejne zaginięcie

W ostatni weekend cała Polska żyła zaginięciem 11-letniej Wiktorii z Sosnowca. Dziewczyna wyszła z domu wyrzucić śmieci i już do niego nie wróciła. Policja szybko uruchomiła system Child Alert, który pozwolił natychmiast upowszechnić wizerunek nastolatki we wszystkich mediach. Szczęśliwie Wiktorię udało się odnaleźć całą i zdrową.

Nastolatka przebywała kilkaset kilometrów od domu, nad morzem. W sprawie jej zaginięcia zatrzymano 39-letniego mężczyznę, który już wcześniej był skazany za przestępstwa seksualne. Najprawdopodobniej nawiązał kontakt z nastolatką w internecie i skłonił ją, by pojawiła się na stacji kolejowej. Stamtąd miał zabrać ją samochodem na Pomorze.

Jak chronić dzieci w sieci?

Rodzice powinni zrobić wszystko, by ochronić dzieci przed oszustwami i przestępstwami w internecie. W tym celu warto instalować blokady i filtry rodzicielskie, monitorować, jakie strony odwiedzają dzieci na swoich smartfonach czy laptopach, a także kontrolować możliwość instalowania niektórych aplikacji czy oprogramowań. Podstawą jest jednak rozmowa z dzieckiem i uczulenie go na sytuacje, na które powinno uważać w sieci. Przede wszystkim nigdy nie należy zdradzać swoich danych osobowych, a także nie umawiać się na spotkania z osobami poznanymi przez internet.

Czytaj: Jak ochronić dziecko przed porwaniem? Tani gadżet i prosty znak mogą pomóc

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza