Zapłakany 5-latek w oknie. Gdy strażacy weszli do środka, okazało się, że chłopiec był sam

2022-12-22 15:32

Policjanci z Oławy (woj. dolnośląskie) otrzymali zgłoszenie, że na parterze bloku stoi zapłakany chłopiec. Sprawę zgłosił jeden z mieszkańców, którego taka sytuacja bardzo zaniepokoiła. Kiedy strażacy weszli do środka, okazało się, że dziecko zostało samo w domu.

Chłopiec w oknie
Autor: Getti Images Zapłakany 5-latek w oknie. Gdy strażacy weszli do środka, okazało się, że chłopiec był sam

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 20 grudnia około godziny 13 w bloku przy ul. Chrobrego w Oławie. Policjanci przyjęli zgłoszenie, że w oknie stopi zrozpaczony chłopiec.

Jak podaje policja w Oławie na swoim profilu na Facebooku mieszkaniec, który zgłosił sprawę na policję, obawiał się, że stało się coś złego. Nawet nie przypuszczał, że mogło dojść do sytuacji, że ktoś celowo pozostawił 5-letnie dziecko bez opieki.

Zobacz także: Kiedy dziecko może się samo ubrać, a kiedy iść z kolegą na boisko? Będziesz zdziwiona….

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Dziecko nie mogło otworzyć drzwi

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oławie Wioletta Polerowicz, poinformowała, że kiedy policjanci przyjechali pod wskazany adres, nie mogli wejść do środka. Chłopiec był tak roztrzęsiony, że nie był w stanie otworzyć im drzwi.

Małoletni nie mógł otworzyć drzwi wejściowych, płakał bo od rana był sam w domu. – poinformowali policjanci.

Na miejsce została wezwana straż pożarna. Za pomocą drabiny dostali się do mieszkania przez uchylone okno.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego

Funkcjonariusze ustalili, że chłopiec nie pierwszy raz pozostawał bez opieki od wczesnych godzin porannych. Jego rodzice już wcześniej zostawiali dziecko w domu, a sami udawali się do pracy.

Policja zapowiedziała, że o całej sytuacji zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy w Oławie. Jednocześnie policja podkreśla, że zgodnie z prawem nie można pozostawić dziecka poniżej 7. roku życia samego w domu.

Czytaj więcej: Kiedy można zostawić dziecko samo w domu? Czy kilkulatek może zostać bez opieki dorosłego?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza