Trafiła w sieci na film, na którym karmi piersią. Znalazła autorkę i dosadnie jej odpowiedziała

2023-08-18 10:36

24-letnia świeżo upieczona mama była w szoku, gdy na Facebooku zobaczyła film z plaży, na którym karmi piersią swoje maleństwo. Inna kobieta potajemnie ją nagrała i otwarcie skrytykowała w sieci za karmienie w miejscu publicznym. Wywołana do tablicy mama dosadnie jej odpowiedziała. Podziękowała też internautom za wstawienie się za nią. Szkalujące nagranie zostało usunięte.

Znalazła w sieci film, na którym karmi piersią. Znalazła autorkę i dosadnie jej odpowiedziała
Autor: screen TikTok @izlomax Znalazła w sieci film, na którym karmi piersią. Znalazła autorkę i dosadnie jej odpowiedziała

Przy całej świadomości na temat korzyści płynących z karmienia piersią i prawa matki do karmienia swojego dziecka, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, wciąż są ludzie (w tym inne matki), którzy próbują zawstydzać kobiety karmiące piersią w miejscach publicznych. Co gorsza, potrafią robić z tego publiczną nagonkę.

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Matka 4-latka oburzona zachowaniem karmiącej mamy

Dokładnie z taką sytuacją spotkała się świeżo upieczona mama, 24-letnia Isabel Lomax. Kobieta przeglądała Facebooka, kiedy natrafiła na filmik, na którym widać, jak karmi swoje dziecko na plaży. Filmik podpisany był oburzającym komentarzem autorki nagrania – innej matki, która z 4-letni synem tego dnia spędzała czas na tej samej plaży.

„Nie zawstydzam kobiet, które karmią piersią swoje dzieci. Zawstydzam kobiety, które karmią piersią w miejscach publicznych bez szacunku” – napisała.

Kobieta domagała się publicznie od Isabel, by ta zakrywała piersi podczas karmienia w miejscu publicznym. Była wściekła, że kobieta odsłoniła piersi (w tym sutki) w obecności jej syna.

„Nie powinnam zasłaniać synowi oczu i wyjaśniać, dlaczego masz wystające cycki. Szczerze mówiąc, sama też nie chcę tego widzieć. Trochę szacunku!” - dodała.

Została nagrana z ukrycia, jak karmi piersią na plaży

Isabel nie pozostawiła sprawy bez echa. Odpowiedziała oburzonej kobiecie w filmiku na TikToku. Podczas nagrania karmi piersią swoje dziecko i wprost odnosi się do zarzutów autorki szkalującego ją posta. Zwróciła kobiecie uwagę, że mogła z nią bezpośrednio porozmawiać, a nie zgłaszać swoje skargi publicznie w mediach społecznościowych.

- Przechodziłaś obok mnie wiele razy ze swoim synem, miałaś wiele okazji, by mi coś powiedzieć. Zamiast tego zdecydowałeś się opublikować film ze mną i moim dzieckiem na Facebooku, publicznie, aby świat mógł go zobaczyć – mówi na wstępie.

Następnie próbuje uświadomić kobiecie, że karmienie piersią to podstawowa potrzeba dziecka.

- Co by było, gdyby powiedziano ci, że jedynym sposobem, w jaki możesz jeść na plaży, jest okrycie się ręcznikiem? – zapytała, ilustrując, jak z założenia absurdalna jest taka prośba.

Isabel nawiązała też do wątku z zawstydzaniem 4-latka. -Jeśli seksualizujesz piersi 4-letniemu dziecku, sama stwarzasz problem – powiedziała.

Internautki murem za nagraną mamą

Izabel powiedziała, że post z nagraniem został już usunięty. Podziękowała przy tym wszystkim osobom, które stanęły w jej obronie w komentarzach. Na koniec dała radę autorce nagrania:

„Następnym razem, gdy zobaczysz mamę karmiącą piersią swoje dziecko w miejscu publicznym, zakrytą lub nie, powiedz jej, że wykonuje dobrą robotę”.

Pod odpowiedzią Izabel pojawiły się komentarze pełne wsparcia dla świeżo upieczonej mamy. Obserwatorzy podkreślali, że matka 4-latka zamiast zakrywać mu oczy przed zupełnie naturalnym zjawiskiem, mogła wykorzystać sytuację, by wyjaśnić dziecku, czym jest karmienie piersią.

„Uczę moich chłopców, że to niesamowite, że mamy mogą to robić. Widzą to, ale nie gapią się, bo to niegrzeczne”.

„Zawsze mówię ludziom, żeby założyli koszulę na głowę, żeby nie musieli mnie widzieć” – pisali z przekąsem.

Karmienie piersią w miejscu publicznym - jak karmić piersią poza domem?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza