Ciążowy body painting: malowanie brzucha w ciąży

2014-12-12 15:29 Kaja Mazur

Duży brzuch w ciąży aż się prosi, aby narysować na nim słońce czy serce. Body painting w ciąży to miła zabawa. Można puścić wodze fantazji i zabawić się w artystyczne ozdabianie brzuszka. Oto, dlaczego warto skusić się na ciążowy body painting. 

Body painting jest modny i popularny za granicą. Na Zachodzie od lat kobiety w ciąży uwieczniają na zdjęciach swoje brzuszki profesjonalnie pomalowane przez wizażystkę czy artystkę. My zachęcamy, aby malowanie brzucha w ciąży było wydarzeniem rodzinnym – sposobem na intymne i piękne uczczenie tego niezwykłego stanu, zabawą pozwalającą tacie nawiązać z dzidziusiem emocjonalny kontakt, a rodzeństwu przygotować się na obecność nowego członka rodziny.

Malowanie brzucha w ciąży: jakich farb używać

Jeśli macie ochotę na malowanie brzucha w ciąży ważne jest tylko, żeby do ciążowego body paintingu używać specjalnych nietoksycznych farb do twarzy oraz ciała, które mają atesty.

SPRAWDŹ: Jak fotografować brzuch w ciąży - sesja zdjęciowa >>

Farby do malowania ciała powinny być antyalergiczne, bezwonne, całkowicie bezpieczne i przyjazne dla skóry. Istotne jest, aby łatwo można je zmyć przy użyciu mydła i ciepłej wody (bez użycia szorstkich szczotek). Body painting w ciąży dostarczy wiele radości. Takie farby do malowania ciała kupisz np. na: www.szal-art.pl, www.maluje.pl. Do dzieła! Na ciążowym brzuchu efektownie wyglądają namalowane kwiaty i liście. Prostym do wykonania i zabawnym rysunkiem na brzuchu w ciąży jest słońce, czy uśmiechnięta buźka. Warto ozdobiony rysunkiem brzuch w ciąży sfotografować i dołączyć do rodzinnego albumu. Będzie świetną pamiątką okresu ciąży.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19
KOMENTARZE