Płeć dziecka: w którym tygodniu ciąży widać płeć dziecka? Opinia ginekologa

2013-08-20 13:41
plec dziecka
Autor: _photos.com

Od kiedy możemy poznać płeć dziecka? Czy płeć dziecka można określić dokładnie? Skąd biorą się pomyłki w określaniu płci dziecka. Chłopiec czy dziewczynka? Nie ma chyba mamy, która nie zadaje sobie pytania o płeć swojego dziecka. 

Zobacz również: Jak przyspieszyć naukę mówienia?

Płeć dziecka można rozpoznać ze stuprocentową pewnością około 16. tygodnia ciąży. Oczywiście zdarzają się pacjentki z dużą nadwagą albo nietypowe ułożnie płodu, kiedy płeć dziecka rozpoznajemy później. USG robią obecnie prawie wszyscy ginekolodzy. Niestety jedni tylko "przykładają głowicę" dla ogólnej orientacji i stąd pomyłki w rozpoznawaniu płci dziecka, inni robią to w pełni profesjonalnie. W obu przypadkach kobieta ma wrażenie zrobionego badania USG. Jeśli trafiliśmy na lekarza z gatunku "przykładającego głowicę", który mówi: "chyba dziewczynka" to nie kupujmy od razu sukienek. Pójdźmy do takiego, który zje swój dyplom, jeśli płeć dziecka będzie odmienna od tej, którą "zobaczył". Pamiętajmy: dziewczynka jest wtedy, gdy widzimy wargi sromowe, a nie wtedy, gdy nie widzimy siusiaka.

dr. n. med. Witold Rogiewicz
SPECJALISTA GINEKOLOGII I POŁOŻNICTWA, ULTRASONOLOG

Przeczytaj także o sprawności manualnej dziecka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE
lilo
|

Tak, nie zapomnę jak w 17tyg podczas USG udało mi się wypatrzeć 3 kreseczki (czyli wargi sromowe) więc ucieszyłam się i powiedziałam swojemu lekarzowi, że z tego, co widzę to dziewczynka (nie jestem lekarzem, ale sporo widziałam zdjęć USG) na co on profesjonalnie odpowiedział - "no nic tu nie dynda, więc chyba tak" XD