Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie - poradnik

2012-04-29 12:34
Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie - poradnik
Autor: materiały prasowe|_materialy_prasowe Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie - poradnik

Poradnik Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie jest przede wszystkim skierowany do rodziców oczekujących na narodziny wieloraczków, oraz do tych, u których już się one pojawiły w rodzinie.

„Od wieków bliźniaki stanowiły tajemnicę, fascynowały, niepokoiły, powstawały o nich różne mity. Jednym z najstarszych jest historia Romulusa i Remusa, legendarnych założycieli Rzymu, wychowanych przez wilczycę. O telepatycznych zdolnościach bliźniąt krąży wiele opowieści. Czy są one prawdziwe? Niech odpowiedzą na to Państwa bliźniaki” [z przedmowy do książki Bliźnięta… i więcej, czyli o wieloraczkach podczas ciąży i po porodzie].
Każda ciąża jest wyjątkowym wydarzeniem dla przyszłych rodziców. Kiedy jednak w brzuchu matki rozwija się więcej niż jedno dziecko, zmienia to nie tylko jej życie, ale także mających narodzić się dzieci. Bliźnięta, trojaczki, czworaczki od zawsze wzbudzały zainteresowanie. Niestety w większości poradników dla ciężarnych poświęcano im dotąd niewiele uwagi. Niniejsza książka powstała właśnie po to, by zmienić tą sytuację.
Poradnik zawiera wiele informacji dotyczących przygotowania do ciąży:

  • wizyt u ginekologa;
  • badań lekarskich;
  • odpowiedniego trybu życia przyszłych matek.

Wiele miejsca poświęcono ciąży wielopłodowej, porodu wieloraczków oraz opiece nad narodzonymi maleństwami.
Dodatkowym uzupełnieniem są praktyczne rady dotyczące karmienia wieloraczków i pielęgnacji dzieci urodzonych przedwcześnie.
Także przyszli ojcowie znajdą w poradniku wiele odpowiedzi na nurtujące ich pytania i wątpliwości: jak się odnaleźć w nowej roli i jak pomóc swoim partnerkom w czasie ciąży oraz w opiece nad dziećmi.

materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 3/2020 "Zdrowia": odchudzanie według typu sylwetki, chorobę poznasz po zapachu, ból można leczyć, życie ze schizofrenią, siarka w pielęgnacji urody, jak przechowywać żywność. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 3/2020
KOMENTARZE