Za jednym zamachem – odkurzanie i mycie podłogi z nowym mopem elektrycznym Kärcher

2017-01-31 12:54
mop elektryczny Kärcher FC 5 (1)
Autor: materiały prasowe

Plany weekendowe bardzo często są związane ze sprzątaniem. Aby szybko się z nim uporać i mieć więcej wolnego czasu, warto sięgnąć po nowe urządzenie – mop elektryczny Kärcher.

Doprowadzenie domu czy mieszkania do porządku potrafi zabrać sporo cennego wolnego czasu. Dotyczy to zwłaszcza mycia podłogi: najpierw dokładne odkurzanie, potem mycie mopem, długie czekanie, aż podłoga wyschnie, a na koniec jeszcze mycie samego mopa. Okazuje się jednak, że tę pracę można usprawnić. Firma Kärcher wprowadza bowiem na rynek nowe urządzenie – mop elektryczny FC 5, który odkurza i myje podłogę jednocześnie. Tym samym znacznie skraca się czas pracy, a domownicy mają więcej czasu dla siebie.

Cechą charakterystyczną mopa elektrycznego FC 5 są dwie szybko obracające się rolki, nawilżane w sposób ciągły środkiem czyszczącym. Wszystkie zanieczyszczenia są zmywane i wraz z brudną wodą lądują w oddzielnym zbiorniku. Według podobnej zasady działają profesjonalne szorowarki, stosowane do mycia podłóg np. w centrach handlowych. Co więcej, w przeciwieństwie do klasycznego mopa, FC 5 myje podłogę zawsze czystymi rolkami i zawsze świeżą wodą.

mop elektryczny Kärcher FC 5 (2)
Autor: materiały prasowe

Dzięki unikalnemu systemowi działania mop elektryczny FC 5 oszczędza nie tylko czas, ale również wodę, w porównaniu do tradycyjnego mopa. Jeden pełny zbiornik o pojemności 400 ml wystarczy do szybkiego i sprawnego umycia 60 m2 podłóg twardych. Urządzenie świetnie nadaje się do paneli podłogowych, podłóg drewnianych, płytek ceramicznych, linoleum, PVC czy innych  powierzchni, którym nie szkodzi kontakt z niewielkim poziomem wilgoci. Umyta w ten sposób podłoga schnie krócej niż dwie minuty. Na koniec pozostaje tylko opróżnić (bez kontaktu z zanieczyszczeniami) pojemnik na brudną wodę, a po odstawieniu urządzenia do stacji wypełnionej czystą wodą, wystarczy włączyć funkcję samooczyszczania. Zajmuje to zdecydowanie mniej czasu i zużywa mniej energii niż mycie i wyciskanie mopa. 

mop elektryczny Kärcher FC 5 (2)
Autor: materiały prasowe

Ofertę wzbogacą nowe środki czyszczące, które idealnie wyczyszczą podłogi drewniane (lakierowane, woskowane czy olejowane) i wykonane z kamienia, oraz uniwersalny środek czyszczący do pozostałych powierzchni. Rolki z mikrofibry dostępne będą w dwóch kolorach, aby łatwiej można było odróżnić te wykorzystywane w łazience od używanych w pozostałych częściach domu.  

Mop elektryczny Kärcher FC 5 w wersji żółtej i białej będzie dostępny w sprzedaży od wiosny 2017.

Więcej na www.karcher.pl

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

KOMENTARZE