W Action tylko 15 zł. Dzieci będą zachwycone i zapomną o bąblach. To hit w walce z komarami

2024-07-09 14:51

Sezon letni to nie tylko słońce, plaża i morze, ale też... niezliczona ilość komarów. Te uciążliwe owady potrafią skutecznie uprzykrzyć wieczór i często są przyczyną nieprzespanych nocy. I o ile dorośli poradzą sobie ze skutkami ich ukąszeń, o tyle dzieciom dużo trudniej zaakceptować, że "swędzi i piecze". Na szczęście przed komarami można się chronić, i to za niewielką cenę. Teraz w Action kupisz moskitierę za niewiele ponad 15 złotych!

Action i moskitiera
Autor: fot. Canva/ sergeyryzhov ; Canva/somkcr

Dzieci najbardziej narażone na ugryzienia komarów

Komary atakują wszystkich, niezależnie od płci i wieku. Wystarczy, że usiądziesz na chwilę bez ruchu, a już dopadną cię małe, latające owady. Jak się okazuje, na ugryzienia komarów najbardziej narażone są... dzieci. Wszystko dlatego, że komary posługują się termodetekcją i reagują na ściśle określone związki chemiczne, których w organizmach dzieci jest najwięcej. Oprócz tego chętnie atakują też młodych mężczyzn i kobiety w trakcie owulacji.

Niestety, komary potrafią sprawić, że wieczorny relaks, wyjście na spacer do parku lub do lasu zamieniają się w istny koszmar. Bez użycia odpowiednich środków ochrony możemy skończyć z dużą ilością swędzących bąbli, które mogą się utrzymywać na ciele nawet kilka dni.

Sposoby na ochronę przed komarami

Wybierając się na wycieczkę w miejsca porośnięte roślinnością, lub też siadając w po zmroku w ogródku, dobrze jest popsikać się specjalnym preparatem odstraszającym komary. Pomocne mogą być też różnego rodzaju świeczki (owady uciekają od dymu) najlepiej wzmocnione armatek, za którym komary nie przepadają, tj. lawenda, mięta, wanilia, eukaliptus, cytryna, trwa cytrynowa.

Również niektóre rośliny mogą skutecznie odstraszać komary. Chodzi m.in. o kocimiętkę, geranium pelargonię, koper włoski, komarzycę czy lawendę. Warto postawić je na parapecie lub balkonie, dzięki czemu nieznośne owady będą omijać twój dom z daleka.

Moskitiera sposobem na komary w nocy. Teraz dostępna w Action

Komary potrafią być szczególnie uciążliwe w nocy. Uaktywniają się, gdy na dworze robi się ciemno i potrafią żerować aż do rana. Często brzęczą nad uchem tuż przed zaśnięciem lub gryzą w nocy, czego skutkiem są liczne bąble widoczne z rana na ciele. Aby zapobiec ich atakom, warto zainwestować w moskitierę.

Moskitiera to specjalna zasłona z gęstej siatki, która zawieszona nad łóżkiem uniemożliwi komarom dostanie się do środka. Moskitiery cieszą się dużym powodzeniem szczególnie wśród dziewczynek — pełnią bowiem nie tylko funkcję ochronną, ale także dekoracyjną, a każda mała księżniczka może się poczuć jak w królewskim łożu.

Obecnie taką moskitierę można kupić w Action już za 15,29 zł. Dwuosobowa, biała tkanina idealnie nada się nie tylko do dziecięcego łóżka, ale także do łóżka rodziców. To gwarancja przespanej nocy i skuteczna ochrona przed komarami, a także innymi owadami.

Zobacz też: Kostiumy kryte dla dzieci z ochroną UV

Sprawdź, czy znasz daty najpopularniejszych imienin

Pytanie 1 z 7
Józef obchodzi imieniny: