Czysta i smaczna woda z kranu: nowoczesne sposoby oczyszczania wody

2021-04-01 13:05 Materiał sponsorowany
Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Woda z kranu, która jest czysta - nie tylko wizualnie, ale także w środku - wolna od bakterii, metali ciężkich, chloru? To możliwe. W dodatku picie wody z kranu pomaga nam zadbać o środowisko. Nie kupujemy wody w plastikowych butelkach, a więc ograniczamy plastik i zmniejszamy ślad węglowy. Tylko jak zrobić tak, żeby woda z kranu była krystalicznie czysta?

Teoretycznie woda z kranu jest zdatna do spożycia. Przykładowo, na terenie Warszawy miejskie wodociągi zapewniają, że kranówkę można pić. Jednak w praktyce wielu z nas ma poważne obiekcje czy taka woda jest wolna od bakterii, wirusów, metali ciężkich, chloru. Jeszcze do czajnika weźmiemy, ale czy napijemy się bieżącej wody z kranu czy może jednak mamy pewne obawy?

Należy pamiętać, że odpowiednia podaż wody w diecie jest bardzo ważna. Zaleca się wypijanie minimum 2,5 litra wody dziennie. Lepiej dla naszego portfela i dla czystości planety będzie picie wody prosto z kranu.

Zwłaszcza, jeśli wodę przefiltrujemy. Specjalny filtr montowany pod zlewem i podłączony do baterii pozwala cieszyć się czystą oraz zdrową wodą na co dzień. Można także przelewać wodę przez specjalne dzbanki z filtrem. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że pijemy wodę wysokiej jakości. Zaoszczędzimy także na kupowaniu wody butelkowanej oraz dołożymy swoje trzy grosze do dbania o środowisko. Dlaczego? Otóż woda butelkowana przyczynia się do produkcji plastiku oraz do marnowania wody. Na jeden litr wyprodukowanej wody w butelce trzeba zużyć trzy litry! I jeszcze ślad węglowy...

O wiele lepiej mieć w domu filtr podzlewozmywakowy lub dobrej jakości dzbanek z filtrem. Zwykły dzbanek nie radzi sobie jednak z bakteriami, gdyż ani węgiel aktywny, ani żywica nie są w stanie usunąć z wody bakterii. Może to jednak uczynić specjalna membrana, której drobna siateczka jest w stanie zatrzymać bakterie i nie pozwolić im przedostać się do wody. Nowość, oferowana przez producenta filtrów do wody AQUAPHOR, to właśnie dzbanek z membraną. Nazywany mobilnym systemem uzdatniania wody do zaawansowanej filtracji dzbanek J.SHMIDT 500 posiada nie tylko membranę pozwalającą na gruntowne uzdatnianie wody (na poziomie filtra podzlewowego), ale również automatycznie sterowaną mikropropmpę i zasilanie przez baterię ładowaną przez USB. Dzbanek sprawdzi się tak samo, jak filtry podzlewozmywakowe. Usuwa z wody wodociągowej wszelkie zanieczyszczenia w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, fenol i bakterie.

System J. SHMIDT 500 od Aquaphor
Autor: materiały prasowe Link: Dzbanek J.SHMIDT 500 od AQUAPHOR

Ogromną zaletą dzbanka jest to, że możemy zabrać go ze sobą wszędzie - w podróż służbową, na wyjazd do znajomych czy po prostu do pracy. 

Czysta woda w domu

Perfekcyjnie oczyszczona woda to przede wszystkim samo zdrowie, a także lepszy smak i wygląd potraw czy napojów. Trzeba pamiętać, że nawet nieznaczne zanieczyszczenie wody może niekorzystnie wpływać na walory smakowe serwowanych dań. 

A teraz poznajcie najlepszą metodę filtracji wody w domu, czyli system odwróconej osmozy RO-101S Morion. Pozwala on zaoszczędzić pieniądze (litr wody z tym systemem kosztuje 10 groszy), a woda, której przecież powinniśmy wypijać przynajmniej 2,5 litra na dobę, będzie wolna od: wirusów i bakterii (99,99% skuteczności w ochronie przeciwbakteryjnej i przeciwwirusowej!), metali ciężkich, arsenu, azotanów, azotynów, soli wapnia i magnezu (czyli znanego nam kamienia), chloru, żelaza koloidalnego oraz antybiotyków i hormonów. 

Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR Link: Kompaktowy filtr AQUAPHOR RO-101S Morion

Przefiltrowana woda jest całkowicie bezpieczna, miękka i smaczna, idealna do przygotowywania posiłków dla dzieci. System Morion usuwa z wody sole wapnia i magnezu, zapewniając tym samym ochronę i dłuższą żywotność urządzeń gospodarstwa domowego takich jak: czajnik, ekspres do kawy, żelazko, nawilżacz powietrza...

Jak działa system odwróconej osmozy RO-101S Morion:

1. W pierwszej kolejności odbywa się filtracja mechaniczna. Wkład polipropylenowy wyłapuje i usuwa z wody piasek, rdzę i osady, dzięki czemu kolejne filtry mogą pracować wydajnie i skutecznie.

2. Następnie: filtracja główna wody przeznaczonej do spożycia. Wkład węglowy z zawartością jonowymiennego włókna AQUALEN™ oczyszcza ją z chloru, fenoli, metali ciężkich i produktów ropopochodnych. Nie pozwala przedostać się zanieczyszczeniom o wymiarach powyżej 3 mikronów.

3. Filtracja osmotyczna. Membrana odwróconej osmozy zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym wirusy i bakterie, a jednocześnie zmiękcza wodę. Dzięki temu nie pozostawia ona osadu. Filtracja RO jest najdokładniejszą dostępną metodą uzdatniania wody.

4. i 5. Uzdatnianie końcowe i mineralizacja wody. Na filtracji nie kończy się praca urządzenia. Woda wzbogacana jest jeszcze w odpowiednie ilości minerałów (wapń i magnez). Ma więc dobroczynny wpływ na organizm człowieka, a ponadto reguluje procesy fizjologiczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE