Czysta i smaczna woda z kranu: nowoczesne sposoby oczyszczania wody

2020-09-11 15:21 Materiał sponsorowany
Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR

Woda z kranu, która jest czysta - nie tylko wizualnie, ale także w środku - wolna od bakterii, metali ciężkich, chloru? To możliwe. W dodatku picie wody z kranu pomaga nam zadbać o środowisko. Nie kupujemy wody w plastikowych butelkach, a więc ograniczamy plastik i zmniejszamy ślad węglowy. Tylko jak zrobić tak, żeby woda z kranu była krystalicznie czysta?

Teoretycznie woda z kranu jest zdatna do spożycia. Przykładowo, na terenie Warszawy miejskie wodociągi zapewniają, że kranówkę można pić. Jednak w praktyce wielu z nas ma poważne obiekcje czy taka woda jest wolna od bakterii, wirusów, metali ciężkich, chloru. Jeszcze do czajnika weźmiemy, ale czy napijemy się bieżącej wody z kranu czy może jednak mamy pewne obawy?

Należy pamiętać, że odpowiednia podaż wody w diecie jest bardzo ważna. Zaleca się wypijanie minimum 2,5 litra wody dziennie. Lepiej dla naszego portfela i dla czystości planety będzie picie wody prosto z kranu.

Zwłaszcza, jeśli wodę przefiltrujemy. Specjalny filtr montowany pod zlewem i podłączony do baterii pozwala cieszyć się czystą oraz zdrową wodą na co dzień. Można także przelewać wodę przez specjalne dzbanki z filtrem. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że pijemy wodę wysokiej jakości. Zaoszczędzimy także na kupowaniu wody butelkowanej oraz dołożymy swoje trzy grosze do dbania o środowisko. Dlaczego? Otóż woda butelkowana przyczynia się do produkcji plastiku oraz do marnowania wody. Na jeden litr wyprodukowanej wody w butelce trzeba zużyć trzy litry! I jeszcze ślad węglowy...

O wiele lepiej mieć w domu filtr podzlewozmywakowy lub dobrej jakości dzbanek z filtrem. Zwykły dzbanek nie radzi sobie jednak z bakteriami, gdyż ani węgiel aktywny, ani żywica nie są w stanie usunąć z wody bakterii. Może to jednak uczynić specjalna membrana, której drobna siateczka jest w stanie zatrzymać bakterie i nie pozwolić im przedostać się do wody. Nowość, oferowana przez producenta filtrów do wody AQUAPHOR, to właśnie dzbanek z membraną. Nazywany mobilnym systemem uzdatniania wody do zaawansowanej filtracji dzbanek J.SHMIDT 500 posiada nie tylko membranę pozwalającą na gruntowne uzdatnianie wody (na poziomie filtra podzlewowego), ale również automatycznie sterowaną mikropropmpę i zasilanie przez baterię ładowaną przez USB. Dzbanek sprawdzi się tak samo, jak filtry podzlewozmywakowe. Usuwa z wody wodociągowej wszelkie zanieczyszczenia w tym chlor, związki organiczne, metale ciężkie, fenol i bakterie.

System J. SHMIDT 500 od Aquaphor
Autor: materiały prasowe Link: Dzbanek J.SHMIDT 500 od AQUAPHOR

Ogromną zaletą dzbanka jest to, że możemy zabrać go ze sobą wszędzie - w podróż służbową, na wyjazd do znajomych czy po prostu do pracy. 

Czysta woda w domu

Perfekcyjnie oczyszczona woda to przede wszystkim samo zdrowie, a także lepszy smak i wygląd potraw czy napojów. Trzeba pamiętać, że nawet nieznaczne zanieczyszczenie wody może niekorzystnie wpływać na walory smakowe serwowanych dań. 

A teraz poznajcie najlepszą metodę filtracji wody w domu, czyli system odwróconej osmozy RO-101S Morion. Pozwala on zaoszczędzić pieniądze (litr wody z tym systemem kosztuje 10 groszy), a woda, której przecież powinniśmy wypijać przynajmniej 2,5 litra na dobę, będzie wolna od: wirusów i bakterii (99,99% skuteczności w ochronie przeciwbakteryjnej i przeciwwirusowej!), metali ciężkich, arsenu, azotanów, azotynów, soli wapnia i magnezu (czyli znanego nam kamienia), chloru, żelaza koloidalnego oraz antybiotyków i hormonów. 

Filtr podzlewozmywakowy Aquaphor
Autor: materiały prasowe AQUAPHOR Link: Kompaktowy filtr AQUAPHOR RO-101S Morion

Przefiltrowana woda jest całkowicie bezpieczna, miękka i smaczna, idealna do przygotowywania posiłków dla dzieci. System Morion usuwa z wody sole wapnia i magnezu, zapewniając tym samym ochronę i dłuższą żywotność urządzeń gospodarstwa domowego takich jak: czajnik, ekspres do kawy, żelazko, nawilżacz powietrza...

Jak działa system odwróconej osmozy RO-101S Morion:

1. W pierwszej kolejności odbywa się filtracja mechaniczna. Wkład polipropylenowy wyłapuje i usuwa z wody piasek, rdzę i osady, dzięki czemu kolejne filtry mogą pracować wydajnie i skutecznie.

2. Następnie: filtracja główna wody przeznaczonej do spożycia. Wkład węglowy z zawartością jonowymiennego włókna AQUALEN™ oczyszcza ją z chloru, fenoli, metali ciężkich i produktów ropopochodnych. Nie pozwala przedostać się zanieczyszczeniom o wymiarach powyżej 3 mikronów.

3. Filtracja osmotyczna. Membrana odwróconej osmozy zatrzymuje najdrobniejsze zanieczyszczenia, w tym wirusy i bakterie, a jednocześnie zmiękcza wodę. Dzięki temu nie pozostawia ona osadu. Filtracja RO jest najdokładniejszą dostępną metodą uzdatniania wody.

4. i 5. Uzdatnianie końcowe i mineralizacja wody. Na filtracji nie kończy się praca urządzenia. Woda wzbogacana jest jeszcze w odpowiednie ilości minerałów (wapń i magnez). Ma więc dobroczynny wpływ na organizm człowieka, a ponadto reguluje procesy fizjologiczne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

NOWY NUMER! W magazynie Dziecko Zakupy i My: mnóstwo inspiracji dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży – nie tylko na Święta! W najnowszym numerze przeczytasz o wirusach, o dobrym śnie, diecie alergika i życiu bez telewizora.

Czytaj więcej
DZiM 12/20
KOMENTARZE