Oczyszczacz powietrza nie tylko na zimę. Przyda się także jesienią i latem

2020-11-06 16:19
Oczyszczacz powietrza Panasonic
Autor: materiały prasowe

Każdego roku w sezonie jesienno-zimowym jak bumerang powraca temat smogu i zanieczyszczonego powietrza. Kwestia działań na rzecz ochrony środowiska coraz częściej stanowi dla Nas szczególnie istotny temat. Zwracamy większą uwagę na jakość powietrza na zewnątrz, ale nie powinniśmy zapominać o jakości powietrza w naszych domach. Na co warto zwrócić uwagę?

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskały oczyszczacze powietrza. Oczyszczacz powietrza to urządzenie, w które bez dwóch zdań warto zainwestować. Przyda się nam nie tylko zimą, kiedy zanieczyszczenie powietrza jest większe. Mało kto wie, że w lecie również występuje smog. Bywa nazywany wtórnym - a wszystko dlatego, że osiadłe po zimie zanieczyszczenia podnosi wiatr.

Poziom dopuszczalny stężenia średniorocznego:

  • w latach 2015 - 2019: 25 µg/m3
  • od roku 2020: 20 µg/m3

Ważne jest to, że na pyły (oraz spaliny) jesteśmy narażeni cały rok - nie tylko zimą. I nie tylko pyły są dla nas szkodliwe.

Pyłki i kurz

Wiosną i latem dokuczać mogą pyłki. Na ich działanie narażeni są przede wszystkim alergicy, którzy ciężko znoszą ekspozycję na różnego rodzaju alergeny. Pyłki wywołują kaszel, alergiczne zapalenie spojówek, katar sienny, mogą przyczyniać się także do zaostrzenia astmy oskrzelowej. Niestety pyłki docierają wszędzie, także do mieszkań. I tu pomocny może okazać się oczyszczacz powietrza, który ograniczy alergeny unoszące się w powietrzu.

Oczyszczacz powietrza - oczyszcza, nawilża, odświeża

Decydując się na zakup oczyszczacza warto zwrócić uwagę na szereg czynników przy jego wyborze. Oczyszczacz Panasonic F-VXR90G-K z technologią nanoe™ jest najmocniejszym oczyszczaczem powietrza w ofercie japońskiego potentata elektroniki użytkowej.

Model jest w stanie obsłużyć powierzchnię nawet 66 m2.

Niewątpliwie warto podkreślić technologię zastosowaną w oczyszczaczu – nanoe™. To właśnie ta technologia gwarantuje wysoką skuteczność oczyszczania - nawet 99,9%, a stosowanie jej jest w pełni bezpieczne. Urządzenie rozprzestrzenia mikroskopijne, elektrostatyczne cząsteczki wody, które eliminują wirusy, grzyby i alergeny. Co więcej, cząsteczki nanoe™ perfekcyjnie radzą sobie z neutralizowaniem nieprzyjemnych zapachów. Mikroskopijna wielkość cząsteczek pozwala im na głębokie wniknięcie w tkaniny. Cząsteczki nanoe™ mają również zbawienny wpływ na skórę.

Wpływ na jakość powietrza mają także zastosowane filtry.

Dzięki zastosowaniu filtra wstępnego, filtra HEPA oraz filtra węglowego, powietrze jest niemal całkowicie oczyszczone. Zassane powietrze przechodzi najpierw przez filtr wstępny, który wyłapuje większe zanieczyszczenia. Co ważne filtr wstępny czyścimy sami w domu, nie ma więc potrzeby ciągłego wymieniania go. Kolejnym etapem oczyszczania jest filtr HEPA. Ostatnim filtrem oczyszczającym powietrze jest węglowy, który pochłania nieprzyjemne zapachy, oraz lotne związki organiczne.

Panasonic F-VXR90G-K
Autor: Panasonic F-VXR90G-K Panasonic F-VXR90G-K

Ważna funkcja  - nawilżanie powietrza

Panasonic F-VXR90G-K to nie tylko oczyszczanie, ale także efektywne nawilżanie i odświeżanie powietrza. Pojemny 4,2-litrowy zbiornik na wodę ma wskaźnik poziomu wody, który umożliwia sprawdzenie ilości wody w nim bez konieczności zaglądania do środka. A urządzenie samo dobiera poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Oprócz wiadomych funkcji urządzenia, ważne by działał on zgodnie z trybem życia domowników i nie generował dodatkowych kosztów.

A do tego właśnie służy funkcja EcoNavi. Poznaje tryb życia domowników i błyskawicznie usuwa zanieczyszczenia, gdy tego najbardziej potrzebujemy. Monitoruje obecność domowników i jakość powietrza za pomocą 5 czujników tak, aby po Twoim powrocie do domu towarzyszyło Nam czyste i świeże powietrze. 

Panasonic F-VXR90G-K:

  • 3w1: oczyszcza, nawilża, odświeża
  • Technologia nanoe™: skuteczna walka z alergenami, bakteriami
  • 5 czujników: kurzu, wilgotności, zapachu, ruchu i światła
  • Regulacja stopnia czułości czujnika: średnia, wysoka i niska czułość
  • Blokada rodzicielska: zabezpieczenie panelu sterowania
  • EcoNavi
  • Tryb uśpienia: komfortowe warunki do snu
  • Rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne
Panasonic F-VXR90G-K
Autor: Panasonic F-VXR90G-K Panasonic F-VXR90G-K
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE