Do nauki czy do zabawy, a może jedno i drugie? Jak mądrze wybrać prezent pod choinkę dla dziecka

2021-11-21 22:02 Materiał sponsorowany
Prezent dla rodziców
Autor: Getty images

Każdy rodzic chce, by prezent na Święta Bożego Narodzenia był wyjątkowy, sprawił dziecku dużo radości i nie został szybko rzucony w kąt. Jeśli nie wiesz, co wybrać spośród wielu zabawek, które przyciągają wzrok na sklepowych półkach, podpowiadamy wyjątkowe pomysły na podarunek dla najmłodszych.

Jak co roku, o tej porze stajemy przed podobnym dylematem: jaką zabawkę podarować dziecku pod choinkę – taką, która je rozbawi, czy taką, która pomoże mu w rozwoju? Na szczęście są zabawki, które doskonale łączą obie te zalety.

Poniżej znajdziecie propozycje zabawek interaktywnych, które sprawią, że buzia malucha po otwarciu prezentu rozpromienieje, a jednocześnie pomogą mu wyrażać swoje emocje i uczucia. Pozwalają dziecku na odgrywanie różnego rodzaju scenek, a co za tym idzie - stanowią katalizator nawet tych trudnych emocji, z którymi maluchy nie do końca wiedzą, jak sobie radzić.

Spis treści

  1. Przeziębiona interaktywna lalka Bua
  2. Interaktywna lalka Je Śniadanko i Myje Ząbki
  3. Pluszowe maskotki Emotion Pets
  4. Interaktywny robot Emiglio

Przeziębiona interaktywna lalka Bua

Bua - Przeziębiony to lalka funkcyjna, która ma 46 centymetrów i umożliwia wspaniałą zabawę dzięki dołączonym do zestawu akcesoriom. Bua się przeziębił i trzeba zrobić wszystko, by go wyleczyć! Chłopiec płacze, a gdy czuje się wyjątkowo źle ma zaczerwienione policzki.

Dante lalka Buy
Autor: materiały reklamowe Dante

Dziecko podczas zabawy może używać dołączonych do zestawu lekarstw, stetoskopu, a nawet strzykawki - by wykonać zastrzyk, kiedy lekarstwa nie pomogą. Taka forma zabawy pozwala oswoić dziecko z tematem choroby – lalka staje się wsparciem i niezwykłym przyjacielem, który pozwala przebrnąć przez ten trudny moment.

Dante lalka Buy
Autor: Ewa Nowak-Banach/materiały reklamowe Dante

Interaktywna lalka Je Śniadanko i Myje Ząbki

Zabawa w dom, włączając w to odgrywanie różnego rodzaju ról jest nie tylko sposobem na nudę - ma ona dla dzieci ogromne znaczenie w kontekście ich rozwoju. Rozwija kreatywność, dzięki odtwarzaniu różnego rodzaju scenariuszy napędzanych dziecięcą wyobraźnią.

Zabawa z lalką, która Je Śniadanko może być świetną okazją do poruszenia z dzieckiem tematu żywienia, chociażby istnienia owoców czy warzyw, a także ich dużego znaczenia w diecie. 30-centymetrowa lalka posiada z tyłu przycisk, który pozwala aktywować ruch rączki, co symuluje samodzielne jedzenie. Do zestawu dołączony jest talerzyk oraz miseczka.

Dante - lalka je śniadanko
Autor: materiały reklamowe Dante

Z kolei interaktywna lalka, która Myje Ząbki posiada w zestawie kubeczek oraz szczoteczkę do mycia zębów. Zabawa z lalkami i troskliwa opieka nad nimi pozwala na rozwój empatii.

Dante - lalka myje ząbki
Autor: materiały reklamowe Dante

Pluszowe maskotki Emotion Pets

Dzieci od najmłodszych lat przyglądają się zachowaniom dorosłych i starają się je naśladować. Dzięki temu nabywają wiedzę społeczną, która pomaga zrozumieć zasady w danej grupie. Zabawa z Emotion Pets polega na zajmowaniu się pluszakiem, który wymaga opieki. Maskotka wykonana jest z wysokiej jakości pluszu, dzięki czemu dziecko będzie chętnie go przytulać.

Dante - pluszowe maskotki Emotion Pets
Autor: Paulina Kamińska/materiały reklamowe Dante

Podczas zabawy dzieci wykorzystują dołączoną do zestawu buteleczkę, by napoić swoją maskotkę. Kiedy jej oczka się napełnią, po naciśnięciu lewej łapki pluszak zaczyna płakać, a z jego oczu płyną rzęsiste łzy. Dzieci mogą używać różnego rodzaju akcesoriów, by ukoić płacz swojej ulubionej zabawki lub zdiagnozować chorobę. Ta forma zabawy może również pomóc w oswojeniu się dziecka z wizytami u lekarza, których dzieci często się boją.

Interaktywny robot Emiglio

Emiglio to wyjątkowy robot funkcyjny o wysokości aż 40 centymetrów. Ze względu na swój rozmiar stanowi nie tylko wspaniały pomysł na świąteczny prezent, ale jest również niezwykle atrakcyjny dla dzieci. Zabawkę polecamy dla maluchów już od 3. roku życia, które będą w stanie korzystać ze wszystkich funkcji zabawki.

Dante - Interaktywny robot Emiglio
Autor: materiały reklamowe Dante

Zabawa z Emiglio rozpoczyna się już od momentu jego uruchomienia! Robot reaguje na ruch i obecność człowieka różnymi rodzajami ruchu oczu i głowy. Przy zabawie Emiglio może prezentować aż 8 różnych form mimiki – od bycia szczęśliwym, przez ciekawość, aż po zaspanie, kiedy przez chwilę nie jest używany. Dzięki tym różnym rodzajom ruchu, zabawka jest dla dziecka ciekawa i budzi emocjonalne zaangażowanie. Podczas poruszania się (sterowanie odbywa się dzięki dołączonemu do zestawu pilotowi), robot wydaje z siebie dźwięki i świeci. Dodatkową funkcją jest modulator głosu. Dziecko może mówić do pilota, a Emiglio będzie powtarzał jego słowa swoim robotycznym głosem.

O tym pamiętaj wybierając prezent dla dziecka: • Zwróć uwagę na jakość i bezpieczeństwo • Staraj się dopasować prezent do etapu rozwoju dziecka • Wsłuchaj się w potrzeby i marzenia dziecka • Nie odkładaj zakupów na ostatnią chwilę - pośpiech jest złym doradcą.

Mamy nadzieję, że wspólna zabawa i rozmowa sprawią, że spędzicie wyjątkowe święta – i tego właśnie Wam życzymy!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza