Gdzie kupować podręczniki dla dzieci? [CENY 2014]

2014-07-31 19:24

Podręczniki to najdroższa część wyprawki szkolnej, zwłaszcza gdy dziecko nie jest już pierwszakiem. Dlatego warto kupić podręczniki tam, gdzie jest najtaniej. Zobacz, jakie są ceny podręczników w tym roku.

Zakup podręczników dla dziecka to wydatek kilkuset złotych, im dziecko starsze, tym większy. W ostatnich latach kwoty wydawane na podręczniki i inne elementy wyprawki rosły, a frustrację rodziców pogłębiał fakt, że po roku użytkowania podręczniki stawały się bezużyteczne. Drobne zmiany w kolejnych wydaniach, zamieszczanie w książkach ćwiczeń do wypełniania i inne praktyki sprawiały, że podręczników nie można było przekazać młodszym dzieciom. MEN postanowiło ukrócić ten proceder i wprowadziło zmiany zmierzające do tego, by dzieci uczyły się z darmowych podręczników. Jednak są one wdrażane stopniowo, a w roku szkolnym 2014/2015 darmowy podręcznik dotyczy na razie uczniów pierwszych klas. Rodzice starszych dzieci nadal muszą ponosić niemałe wydatki na książki – podręczniki w tym roku zdrożały o 4-10 proc.

Podręczniki dla dzieci – gdzie kupować?

By wydatek choć trochę zmniejszyć, warto rozejrzeć się po sklepach internetowych. Ceny są często niższe niż stacjonarnie, a jeśli wybierzesz odbiór osobisty, nie zapłacisz za transport.

  • Oto przykładowe ceny kompletów podręczników w internetowej księgarni Bonito:

Nowe Raz, dwa, trzy, teraz My! Klasa 2 oraz 3 – po 235,99 zł

Wesoła szkoła i przyjaciele. Klasa 2 i 3 – po 241,99 zł

Tropiciele. Klasa 2 i 3 – po 241,99 zł

Elementarz XXI wieku. Klasa 2 i 3 – po 235,99 zł

  • Przykładowe ceny w księgarni internetowej Empik:

Tropiciele. Klasa 2 – 243,99 zł, Klasa 3 – 246,99 zł

Wesoła szkoła i przyjaciele. Klasa 2 i 3 – po 246,99 zł

Nowe Już w szkole. Klasa 2 – 240,99 zł

  • Ceny zestawów w księgarni internetowej Merlin:

Elementarz XXI wieku. Klasa 2 – 239,99 zł

Wesoła szkoła i przyjaciele. Klasa 3 – 255,99 zł

Nasze Razem w szkole. Klasa 2 – 243,99 zł

Warto zainteresować się też podręcznikami używanymi. Punkty, gdzie można je kupić, a także sprzedać własne podręczniki, ogłaszają się w internecie. Ceny mogą być nawet o 50 proc. niższe niż w księgarni, a za używany podręcznik otrzymasz kilka-kilkanaście zł.

Mjakmama24.pl
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE