Polskie ubranka dla dzieci: dlaczego warto je kupować i jak to robić? 3 najważniejsze informacje

2016-02-01 10:21

Polskie ubranka dla dzieci cieszą się wśród rodziców dużym uznaniem: mają opinię produktów dobrej jakości i o długiej wytrzymałości. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę, wybierając polskie ubranka dla dzieci. Poznajcie 3 najważniejsze wskazówki!

Spis treści

  1. 1. Polskie ubranka dla dzieci: wspieranie rodzimej produkcji
  2. 2. Polskie ubranka dla dzieci: certyfikaty
  3. 3. Polskie ubranka dla dzieci: wygoda

Młodzi rodzice kupują polskie ubranka dla dzieci coraz chętniej. Zależy im, by niemowlęta nosiły na co dzień wygodną, nie krępującą ich ruchów odzież, by była ona wykonana z przyjaznych ich skórze tkanin i dzianin. Ubranko powinno się też bez kłopotu zakładać i zdejmować - to znacznie ułatwia życie świeżo upieczonej mamie i świeżo upieczonemu tacie. Skompletowanie odpowiedniej garderoby dla nowego członka rodziny stanowi więc niemałe wyzwanie. Przedstawione powyżej wymagania często spełniają polskie ubranka dla dzieci - dlaczego warto się na nie zdecydować i na co zwracać uwagę podczas ich wyboru? Poznajcie 3 najważniejsze zasady kupowania polskich ubranek dla dzieci.

1. Polskie ubranka dla dzieci: wspieranie rodzimej produkcji

Pierwszym powodem, dla którego warto kupić polskie ubranka dla dzieci jest fakt, że dzięki temu przyczyniamy się do wspierania polskich producentów, co z kolei wpływa korzystnie na krajową gospodarkę. Fundusze, które przeznaczymy na ubrania zostaną w Polsce i nie powędrują do zagranicznych inwestorów. Przeciwnie - pojawi się więcej rodzimych inwestycji, a statystyczny Polak zyska większą siłę nabywczą.

Jak jednak rozpoznać, że ubranko, które chcemy sprawić najmłodszej generacji Polaków, rzeczywiście zostało wyprodukowane w naszej ojczyźnie? Wiele wyjaśni kod kreskowy umieszczony na nim - we wszystkich polskich produktach pierwsze trzy cyfry kodu to "590". Warto też zwrócić uwagę, czy producent posługuje się - na swojej stronie internetowej, na produkcie - biało-czerwonym logo "Produkt Polski".

2. Polskie ubranka dla dzieci: certyfikaty

Jeśli zależy ci na zakupie wysokiej jakości polskich ubranek dla dzieci, zwróć uwagę, czy posiadają one certyfikaty, będące tej jakości potwierdzeniem.

Certyfikat "Bezpieczny dla Dziecka" gwarantuje bezpieczne użytkowanie przez najmłodszych, a certyfikat "Eko-Tex" jest zapewnieniem, że polskie ubranka dla dzieci nie zawierają chlorofenoli, pestycydów, formaldehydu, zabronionych barwników azowych, barwników alergizujących i ekstrahowalnych metali ciężkich.

3. Polskie ubranka dla dzieci: wygoda

Najważniejszą kwestią w przypadku dziecięcych ubranek jest komfort ich noszenia - dziecko, któremu jest wygodnie, lepiej się czuje i swobodniej zachowuje. Komfort noszenia ubranek zapewnia kilka rozwiązań. Jednym z nich jest system zapięć - tzw. napy. Dzięki jego zastosowaniu nic dziecka nie uwiera, a i rodzicom łatwiej niemowlę przebierać. Jeśli o tym ostatnim mowa - rodzicielskie obowiązki ułatwiają również modele polskich ubranek dla dzieci, nie wymagające zakładania przez głowę - zapinane z boku lub przez środek. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwiej nałożyć odzież na ruchliwe dziecko niż wtedy, gdy koniecznie trzeba założyć ubranko, przedostając się przez jego główkę.

Gwarancją wygody jest także zastosowanie w polskich ubrankach dla dzieci szwu płaskiego z wykorzystaniem cienkich nici. Rozwiązanie to zapobiega podrażnianiu delikatnej skóry niemowlęcia. Zastosowanie płaskiego szwu sprawia także, że skóra dziecka nie jest uciskana. 

- Wykorzystanie tej podstawowej wiedzy spowoduje, że maleństwo będzie czuło się komfortowo - dodaje Marcin Gordecki.

Szef płaski jest złożony z dwóch komponentów i stosuje się go w przypadku odzieży dzianinowej - gdy zależy nam, by szew był bardzo delikatny. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza