TOP 5 gier na prezent dla dzieci (i rodziców!)

2020-11-03 9:12 Materiał sponsorowany
Gry rebel
Autor: materiały prasowe

Szukasz prezentu, który będzie czymś więcej niż zwykłym przedmiotem? Takiego, który wywoła pozytywne skojarzenia, przyniesie korzyść obdarowanemu, a dodatkowo będzie praktyczny, do użycia nawet od razu w wigilijny wieczór? Wszystkie te kryteria spełniają gry planszowe, które nie tylko stanowią doskonały pomysł na świąteczny upominek, ale też skutecznie łączą przy wspólnym stole młodszych i starszych domowników. To coś więcej niż zwykły prezent! Ofiarowując grę, dajemy obietnicę wspólnie spędzonego czasu i doskonałej zabawy.

Dla miłośników baśni

W wielu domach pójście spać poprzedza rytuał wspólnego czytania bajek. A gdyby tak opowiadane historie zmieniały się za każdym razem, w dodatku w sposób, który sami wybierzemy? Opowiadanki, czyli gra stworzona do wspólnej, rodzinnej zabawy, powstała właśnie w takim celu: by pobudzić naszą kreatywność i pozwolić na nowo odkrywać znane opowieści.

W zestawie znajdziemy książkę z bajkami, a także karty, które umożliwią nam modyfikowanie historii poprzez dobieranie do niej nowych bohaterów. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Ulubiona historyjka nie przestanie bawić, jeśli za każdym razem będą się zmieniać występujące w niej zwierzęta!

Rebel - Opowiadanki
Autor: materiały prasowe

Dla komputerowych maniaków

Jednym z pytań najczęściej zadawanych przez rodziców jest to, jak skutecznie odciągnąć dziecko od ekranu. Jedną z metod jest oczywiście zaproszenie naszej pociechy do wspólnych zabaw offline, do czego doskonale nadają się planszówki. Niektóre z nich bezpośrednio nawiązują do znanych gier komputerowych, co może stanowić dodatkowy atut i pozwoli na nowo odkryć świat kojarzony z cyfrowych zabaw.

Przykładem takiej gry jest Small World of Warcraft – bardzo udane połączenie dwóch znanych tytułów: planszowego i komputerowego. Na kanwie popularnej gry familijnej o rywalizacji fantastycznych ras stworzono zupełnie nową wersję, rozgrywającą się w świecie znanym z Warcrafta – Azeroth. Podczas zabawy uczestnicy będą tworzyli zestawy z dostępnych ras i umiejętności, a następnie podejmą walkę o dominacje na planszy. Aby osiągnąć ten cel, będą zajmowali legendarne obszary i spróbują przejąć kontrolę nad rozmaitymi artefaktami.

Rebel - Small World of Warcraft
Autor: materiały prasowe

Dla podróżników

Jeśli mamy do obdarowania osobę ciekawą świata, której tęskno do podróżowania lub taką, której przyda się powtórka z geografii, śmiało możemy zaprosić ją do zabawy z Europą w 10 dni. To prosta gra familijna, która porządnie wytrenuje nasz mózg, wymaga bowiem umiejętnego planowania i wykorzystywania dostępnych możliwości.

Zadaniem graczy będzie ułożenie planu 10-dniowej podróży po Europie. W tym celu będziemy dobierali, a następnie podmieniali kafelki z miejscami lub środkami transportu. W ramach wskazanych zasad, nasz plan musi logicznie odzwierciedlać przemieszczanie się po planszy. Zwycięża osoba, której jako pierwszej uda się spełnić wszystkie warunki!

Rebel - Europa w 10 dni
Autor: materiały prasowe

Dla tych, co zawsze wiedzą lepiej

Chyba każdy z nas zna osobę, która ma zdanie na każdy temat, chętnie popisuje się wiedzą, z pasją ogląda teleturnieje i za każdym razem wie wszystko lepiej niż uczestnicy. Może czas udowodnić, że to nie są jedynie czcze przechwałki?

Podczas rozgrywek w Wiem lepiej uczestnicy będą mogli nie tylko pochwalić się wiedzą, ale też umiejętnościami taktycznymi! To gra quizowa, w której będziemy odpowiadali na pytania z 20 kategorii, w dodatku sami zdecydujemy, które z nich będą dla nas najwyżej punktowane. Przyda się znajomość mocnych stron zarówno własnych, jak i przeciwników, bo będziemy mogli podkraść im kategorię lub podrzucić tę, w której nie czują się najlepiej.

Rebel - Wiem lepiej
Autor: materiały prasowe

Dla potrzebujących odrobiny magii

Kolejne pokolenie wychowuje się na książkach J.K. Rowling i ich ekranizacjach. Jeśli w Twoim otoczeniu są fani małego czarodzieja (nie ważne, ile mają lat!), z pewnością ucieszą się, gdy będą mieli okazję wkroczyć do jego świata i odkryć go na nowo. Wiele godzin zabawy dostarczy im Harry Potter: Hogwarts Battle, czyli przygodowa gra karciana, w której wcielamy się w najznamienitszych bohaterów sagi, by wspólnie bronić Hogwartu przed siłami zła.

To wyjątkowa planszówka, ponieważ jej zasady są proste, a sposób rozgrywki bardzo angażujący. Uczestnicy muszą współpracować, by razem osiągnąć cel, jednak każdy z nich będzie starał się jak najlepiej wykorzystać własne atuty. W ramach 7 scenariuszy, odpowiadającym kolejnym częściom sagi, będziemy przeżywali przygody adekwatne do poziomu naszych umiejętności, aż do decydującego starcia, które zaważy na losach świata czarodziejów.

Rebel - Harry potter
Autor: materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych!

Pobierz
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE