Wypatrując pierwszej gwiazdki… Szybkie i proste gry, które odwrócą uwagę od choinki

2019-10-31 14:33 Materiał sponsorowany
rebel X1
Autor: Getty images

Ze Świąt w okresie mojego dzieciństwa najlepiej pamiętam piękne sukienki, zapach kapusty z grzybami i prezenty, pojawiające się zupełnie niespodziewanie pod choinką tuż przed wigilijną kolacją. Długo zastanawiałam się, w jaki sposób moim rodzicom udawało się podrzucać paczki w odpowiednie miejsce, skoro, jak mi się wydawało, cały czas miałam ich na oku. Po latach dochodzę do wniosku, że wszystko jest kwestią odpowiedniego odwrócenia uwagi.

Niezależnie czy Twoje pociechy nadal wierzą w Świętego Mikołaja, czy po prostu potrzebują angażującego zajęcia, żeby nie nudzić się w oczekiwaniu na Wigilię – w obu przypadkach z pomocą przyjdą szybkie i angażujące gry.

Co więcej, ich zasady są na tyle proste, że żaden z domowników nie wywinie się od wspólnych rozgrywek, a my zyskamy nieco czasu i spokoju na przygotowanie kolacji.

Precyzyjne ruchy

Przygotowywanie lodowych deserów nie jest może zajęciem kojarzącym się ze świętami, ale przymknijmy na to oko. Istnieje bowiem gra, która wymaga koncentracji i skupienia, a przy tym nie lada precyzji, by zdobyć punkty za poprawnie wykonane zadanie. A że wyzwanie polega na przekładaniu kolorowych kulek i wafelków… Cóż, pewnych rzeczy nie przeskoczymy!

Kraina Lodów, bo o niej mowa, to zręcznościowa zabawa, w której będziemy próbowali odwzorować wzór wskazany na karcie. Każdy z nas będzie dysponował identycznym zestawem kolorowych wafelków i gałek lodów, które spróbuje jak najszybciej poprzestawiać w odpowiedni sposób.

Ale uwaga – zadanie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać! Podczas zabawy możemy dotykać jedynie wafelków, a jeśli jakaś kulka spadnie nam na podłogę, jej podniesienie będzie dodatkowym wyzwaniem!

Warto zagrać
Kraina lodów

Autor: Rebel

Kraina Lodów to wyjątkowa gra w której szybkość i precyzja ruchów idzie w parze z logicznym myśleniem i wyobrażeniem przestrzennym. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje identyczny zestaw 4 wafelków i 3 gałek (niebrudzących, niekapiących, nietopniejących, niesmakowych - czysto plastikowych) lodów.

Jego zadaniem jest przekładanie gałek lodów z wafelka do wafelka, aż skomponuje taką kombinację, która zadowoli spragnionych orzeźwienia klientów. Oprócz dokładności ważna jest też szybkość! Upewnij się, że w tym pośpiechu nie upuścisz jednej z gałek, bo inaczej będziesz musiał ją podnieść przy pomocy dwóch rożków!

Szybkość i koncentracja

Jak sprawić, żeby dzieciaki patrzyły w jedno miejsce i nie zwracały uwagi na to, co się dzieje dookoła? Wystarczy dać im odpowiednio angażującą grę! Na przykład taką, w której oprócz spostrzegawczości liczy się szybkość reakcji, a pomyłki skutecznie oddalają nas od zwycięstwa.

Głównym zadaniem podczas zabawy w Jungle Speed jest szukanie par. Każdy z uczestników ma przed sobą stos kart, na który, jeden po drugim, dokładamy kolejne kartoniki z symbolami. Jeśli w którymś momencie na stole pojawią się dwa identyczne symbole, gracze, na których stosach się znajdują, biorą udział w wyzwaniu.

Ten z nich, który jako pierwszy chwyci stojący na środku stołu totem, pozbędzie się zgromadzonych kart. To dynamiczna, pełna emocji rozgrywka, która pozwala zapomnieć o oczekiwaniu. A do tego jednocześnie może brać w niej udział do 10 osób!

Zagraj koniecznie!
Jungle Speed

Autor: Rebel

Jungle Speed: Kids to gra w której liczy się zręczność, spostrzegawczość, szybkość i doskonała pamięć! Podczas zabawy odkrywamy kolejne kafelki ze zwierzętami i staramy się zapamiętać, jakie gatunki się na nich znajdują. Jeśli zidentyfikujemy znajdującą się wśród kafelków parę, musimy jak najszybciej złapać stojący na środku totem – dopiero kiedy go chwycimy, możemy odpowiadać!

No i gdzie ta para?

Jeśli mimo przygotowań mamy w domu wolny stolik albo kawałek podłogi, możemy zwrócić naszą uwagę na Miszmasz – grę, która sprawi, że w pełnym skupieniu będziemy się wpatrywali w plątaninę różnokolorowych symboli. Z każdą turą będą dołączały do nich kolejne, a my będziemy musieli znaleźć wśród nich pary.

To zdecydowanie najprostsza i najbardziej uniwersalna gra ze wszystkich. W poszukiwaniu par mogą brać udział nawet maluchy, zwłaszcza że niewielkie, kwadratowe kartoniki dobrze leżą w dziecięcych rączkach. Rozgrywkę możemy również dowolnie modyfikować, tak aby dla każdego była przyjemna i trwała dokładnie tyle, ile potrzebujemy.

Warto zagrać
miszmasz

Autor: Rebel

Miszmasz! to niesamowicie dynamiczna gra imprezowa, za której powstanie odpowiada Thomas Vuarchex - jeden z twórców bijącej rekordy popularności gry zręcznościowej - Jungle Speed. W swoim najnowszym dziele wprowadził kilka zmian, które jeszcze usprawniają rozgrywkę.

Naszym celem jest zebranie pięciu par identycznych kart. Początkowo z łatwością znajdujemy pasujące wzory. Jednak z czasem wyłożonych kart jest coraz więcej, a że wszystkie one biorą udział w grze, to przyglądamy się stołowi z rosnącym skupieniem i napięciem!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, co jeść w ciąży, by nie mieć anemii i jakie nazwisko może nosić nowo narodzone dziecko. Przeczytaj również o tym, jak uniknąć błędów przy karmieniu piersią i dowiedz się, co czuje rodzący się maluch

Sprawdź
okladka m jak mama 1/20
KOMENTARZE