Kiedy zwykła klamka okienna to za mało

2019-10-14 10:12 Materiał sponsorowany
Dziecko z oknem
Autor: Shutterstock

Czy Twoje dziecko wykazuje coraz większe zainteresowanie parapetami, oknami lub balkonem? Obawiasz się, że zwykła klamka nie powstrzyma małego Poszukiwacza Przygód przed samodzielnym otwarciem okna? Jeśli potrzebujesz skutecznego zabezpieczenia okien przed dziećmi, które nie wiąże się z montażem szpecących krat czy wyjmowaniem klamek, koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją.

Pierwsze lata w życiu dziecka to czas niezwykle intensywny. Mały człowiek nieustannie uczy się i rozwija. Wrodzona ciekawość pcha go do odkrywania i poznawania otaczającego świata. Dotykanie, smakowanie, patrzenie - wszystkie te czynności służą gromadzeniu nowych doświadczeń i informacji. Czołganie, raczkowanie i chodzenie to przełomowe umiejętności dające maluszkowi większą niezależność i łatwiejszy dostęp do wszystkich tajemniczych szafek, półek czy skrzynek. Oprócz dumy i zachwytu nad postępami dziecka, mobilność maluszka wymusza na rodzicach również wzmożoną czujność i uwagę. Wszyscy wiemy, że nie jesteśmy w stanie uchronić naszych dzieci przed każdym potknięciem czy upadkiem. Odpowiednio przygotowane otoczenie jest jednak z pewnością ważnym krokiem w kierunku większego bezpieczeństwa najmłodszych domowników i spokoju rodziców. Jednym z miejsc, które wymagają naszej szczególnej uwagi są okna i drzwi balkonowe.

SecuForte® - innowacja firmy HOPPE

Otwarcie okna, w którym zamontowana jest zwykła klamka okienna jest sztuką, którą jest już w stanie opanować nawet 2-3 letnie dziecko. Z tego powodu, warto pomyśleć o klamkach okiennych z zabezpieczeniem, szczególnie w przypadku mieszkań czy pomieszczeń znajdujących się na wyższych kondygnacjach. Klamki SecuForte® firmy HOPPE to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo i spokój całej rodziny. Działają one na zasadzie „najpierw naciśnij – następnie przekręć”.

Winkhaus - klamki
Autor: HOPPE

Podobnie jak w przypadku butelek z niebezpieczną zawartością taką, jak lekarstwa czy środki czystości, przekręcenie klamki (analogicznie: nakrętki) wymaga jej wcześniejszego dociśnięcia i przytrzymania. Dla rodzica czy innej osoby dorosłej nie jest to czynność trudna, dla małego dziecka natomiast stanowi nie lada wyzwanie, powstrzymując je tym samym przed samodzielnym otwieraniem okien i drzwi balkonowych. Klamki SecuForte® to poczucie komfortu i spokoju, a także pewność, że nasz dom jest bezpiecznym miejscem.

Nowy standard zabezpieczenia przeciwwłamaniowego

Co ważne: klamki SecuForte® gwarantują nie tylko zabezpieczenie okien przed niekontrolowanym dostępem ze strony najmłodszych domowników. To także zwiększona ochrona przed włamaniem.

Włamywacz
Autor: Shuterstock

Rączka i trzpień nie są w nich na stałe ze sobą połączone, dzięki czemu w pozycji zamkniętej oraz uchylonej, są one automatycznie zablokowane. Odblokowanie następuje tylko poprzez ponowne dociśnięcie klamki. Mechanizm ten powoduje, że próby włamania i manipulacji klamką od zewnątrz (na przykład przez otwór wywiercony w szybie lub ramie) nie mają szans powodzenia. Dopóki rączka klamki i trzpień nie są ze sobą połączone, poruszanie nią z zewnątrz jest bardzo trudne.

CIEKAWE: Podobną funkcję - ochrony dzieci przed wypadnięciem przez okno - pełnią także klamki z kluczykiem. Więcej na ten temat dowiedzą się Państwo z artykułu: Klamka z kluczykiem - funkcjonalność i montaż.

Prosty montaż

Warto wiedzieć, że wymiana klamki w oknie jest niezwykle prosta - wystarczy obrócić osłonkę znajdującą się u nasady klamki, odkręcić wkręty, wyjąć klamkę, a w jej miejsce zamontować nową. Zobacz, jak w prosty sposób wymienić klamkę w oknie.

Prosty montaż
Autor: Shutterstock
To ci się przyda

Klamki SecuForte® posiadają trzpień o regulowanej długości VarioFit®, dzięki czemu właściwy dobór klamki do danego okna jest jeszcze prostszy. Klamki SecuForte® występują w wielu modelach i kolorach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, dlaczego w ciąży boli kręgosłup i jak można sobie pomóc w takiej sytuacji. A także: jakie formalności trzeba załatwić po urodzeniu dziecka, kiedy warto kupić niemowlakowi szumiącą zabawkę i jak przystawiać malca do piersi.

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 12/19
KOMENTARZE