Gry i zabawy na świeżym powietrzu

2019-07-01 14:14 Materiał sponsorowany
Rebel - gry 2
Autor: Rebel

Gry planszowe wielu osobom kojarzą się z długimi jesienno-zimowymi wieczorami, kiedy to nie chce się wychodzić z domu, za to przyjemnie jest spędzić czas przy stole. Wówczas nie straszne nam długie rozgrywki i bardziej rozbudowane zabawy. A latem, kiedy słońce zachęca do opuszczenia czterech ścian? Cóż, nawet w takich chwilach grom nie mówimy nie!

Oczywiście klasyczne planszówki średnio nadają się do zabawy na świeżym powietrzu – niewielkie elementy mogą się pogubić, a karty z pewnością pozwiewa nam wiatr. Istnieją jednak takie gry, które nie tylko można, ale nawet trzeba zabrać ze sobą w plener, ponieważ właśnie do tego zostały stworzone. Oto kilka przykładów.

Gry Dobble nie trzeba chyba nikomu przedstawiać – to bardzo popularny tytuł o charakterystycznych, okrągłych kartach, tak doskonale pasujących do dziecięcych rączek. Jest to gra polegająca na szukaniu par. I choć zamknięta jest w solidnej puszce, która ułatwia transport, same karty są zrobione z papieru, a więc stosunkowo łatwo jest je wybrudzić, jeśli bawimy się w plenerze. Na szczęście twórcy gry wyszli nam naprzeciw i stworzyli specjalną wodo–, piasko– i dziecioodporną wersję, której nie straszne biwakowanie, ogniska na plaży czy nawet zabawa w przydomowym basenie. Dobble Woodoporne zawierają symbole związane z wakacjami, a ich karty wykonane są z odpornego na zabrudzenia plastiku.

Kolejną grą z gatunku outdoorowych jest Jungle Speed – prawdziwy trening spostrzegawczości i szybkości reakcji. Podczas zabawy uczestnicy kolejno odkrywają karty, a gdy na stole pojawi się para identycznych symboli, ich właściciele muszą jak najszybciej chwycić za stojący na środku stołu totem. Podobnie jak Dobble, również Jungle Speed doczekał się specjalnej, wodoodpornej edycji, która świetnie nada się do zabawy w plenerze. Dzięki temu możemy ćwiczyć swoją spostrzegawczość w każdych warunkach. Symbole w Jungle Speed Plaża są mniej skomplikowane (kojarzą się z morzem), dzięki czemu rozgrywka jest łatwiejsza dla dzieci. Ponadto zarówno totem, jak i karty są wodoodporne. A specjalne zasady, które delikatnie modyfikują rozgrywkę, zachęcają nas do… bardzo szybkiego biegu po zwycięstwo.

Opowiadając o grach plenerowych, nie sposób nie wspomnieć o jeszcze jednej, która ma niezwykłą moc przyciągania dziecięcej uwagi. Skaczące jajeczka, bo o nich mowa, zapakowane są w opakowanie przypominające tackę na jajka, przez co maluchy bardzo chętnie wyciągają po nie rączki. Z resztą zainteresowanie to jest w pełni uzasadnione, bo ta gra wspaniale angażuje dzieci (dorosłych w sumie też). W pudełku znajdziemy zestaw plastikowych jajek, które w trakcie gry będziemy umieszczali w zgięciach ciała, aby następnie jak najszybciej wykonywać zadane ruchy. To co, kto ma ochotę trochę się rozruszać?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, jak jakie prawa i przywileje mają ciężarne zatrudnione na etacie, a także: co pomoże ci urodzić naturalnie i jak wspierać wcześniaka. Przeczytaj również, jaką matę edukacyjną kupić niemowlakowi.

Kup dostęp od 2,50 zł
okladka m jak mama 09/19
KOMENTARZE