Muzyka dla dzieci - 7 hitów dla dzieci z YouTube

2018-03-30 15:14

Muzyka dla dzieci dzieli się na hity, które każdy rodzic może pokochać lub... znienawidzić. Są jednak piosenki dla dzieci, których słuchanie i wspólne nucenie wprawia w dobry nastrój wszystkich domowników. Zobacz 7 prawdziwych hitów dla dzieci dostępnych na YouTube!

muzyka dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Co daje dzieciom słuchanie muzyki?
  2. Jak wybrać muzykę dla dziecka?
  3. 7 hitów dla dzieci z YouTube

Na YouTube można z łatwością znaleźć prawdziwe hity dla dzieci, które szybko wzbudzą uśmiech na twarzach najmłodszych. Muzyka łagodzi obyczaje – piosenki dla dzieci mogą sprawić sporo frajdy całej rodzinie, zachęcając do wspólnej zabawy. Uwagę dziecka pomogą też przyciągnąć kolorowe teledyski ilustrujące historie przedstawione w piosenkach. 

Co daje dzieciom słuchanie muzyki?

  • Muzyka dla dzieci działa pozytywnie na samopoczucie najmłodszych – pomaga maluchowi się uspokoić, niesie wartości edukacyjne i kształtuje preferencje muzyczne pociechy. 
  • Muzyka znacząco wpływa na rozwój dziecka – dzięki niej jest nie tylko spokojniejsze, ale i też bardziej kreatywne.
  • Muzyka stanowi bodziec do rozwoju mózgu, gdy dziecko znajduje się jeszcze w brzuchu mamy – słuch dziecka rozwija się już bowiem od 16. tygodnia ciąży
  • Według badań naukowców dzieci, które często słuchają muzyki mają wyższy iloraz inteligencji od rówieśników i bogatsze słownictwo.

Zobacz także:

5 piosenek o wiośnie dla dzieci

Melodie dla noworodków i niemowląt

Muzyka dla niemowląt: czego powinny słuchać najmłodsze dzieci?

Muzyka w ciąży: czy warto puszczać muzykę dziecku w brzuchu?

Jak wybrać muzykę dla dziecka?

„Muzyka dla dzieci, przy której nie zwiędną Wam uszy”, „Piosenki dla dzieci przyjazne rodzicom i dzieciom”... – obecnie znaleźć można wiele subiektywnych list utworów muzycznych dla dzieci, które nie wyprowadzą rodziców z równowagi i zarazem spodobają się najmłodszym. 

Okazuje się, że nie jest wcale łatwo wybrać piosenki dla dzieci, które będą dopracowane pod względem muzycznym i przy okazji niosły wartościowy przekaz. Nic więc dziwnego, że rodzice wracają do nieśmiertelnych hitów, które rozbrzmiewały jeszcze w czasach ich młodości. 

Najważniejsze jest, aby zapoznać dziecko z różnymi rodzajami piosenek i pozwolić mu samemu decydować o wyborach muzycznych. Oczywiście w granicach zdrowego rozsądku i... wytrzymałości rodziców na dziecięce hity. ;)

7 hitów dla dzieci z YouTube

 1. Baby TV - Jeśli czujesz się szczęśliwy

2. Fasolki – Ślimak pokaż rogi

3. Dziecięce przeboje - Piosenka kąpielowa

4. Lulek.tv - Jadą, jadą misie

5. Tridulki - Pan Tik Tak

6. Natalia Kukulska - Puszek Okruszek

7. Piosenka dla dzieci - Stary niedźwiedź mocno śpi

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza